Atla

Çek Nasıl Düzenlenir Yazılır Doldurulur


Çek Nasıl Düzenlenir Yazılır Doldurulur

Çek Nasıl Düzenlenir Yazılır Doldurulur

ÇEK NASIL DÜZENLENİR

A. ÇEK NASIL DOLDURULUR, B. ÇEK NASIL DÜZENLENİR, C. ÇEK NASIL CİRO EDİLİR

Keşide yeri, Tarihi : Bu alanda üste çekin vadesi, hemen altına da çekin düzenlendiği yer (şehir veya ilçe) yazılır.

TL : Bu kısıma çekin bedeli yazılır. İleride problem yaşamamak için tutarın başına ve sonunu '#' ile kapatmakta fayda vardır. (Örneğin : #3.000# gibi)

Bu çek karşılığında  Bu alana çeki vereceğiniz kişi şahıs ise şahsın adını, şirket ise şirketin ünvanını yazacaksınız. Bu alana çekin tutarını yazı olarak yazacaksınız. (Örneğin yukarıda tutarını yazdığım çek için bu alana #Beşbinaltıyüzelli TL on beş Kuruş# şeklinde.)İmza : Çekin sağ alt tarafı imzalanır.Kaşe : Eğer çeki firma olarak düzenliyorsanız. İmzanın üstüne kaşe basılır.

Ciro  Eğer kendi çekinizi vermek yerine, müşteri çeki vermeyi düşünüyorsanız bu sefer devreye ciro işlemi giriyor. Ciro işlemi çekin arka kısmına şahıs iseniz adınız soyadınız ve imzanız, şirket iseniz kaşe ve imzanız atılmak suretiyle cirolanır.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • BÜŞRA HACIOĞLU -
  7 Ağustos 2016

  Çek Nasıl Düzenlenir Yazılır Doldurulur Bu dava açmak için bilmeniz gerekenler nelerdir. dava açmak için nasıl bir yol izlenir

  Cevapla
 • ZAFER AYHAN -
  11 Ağustos 2016

  Çek Nasıl Düzenlenir Yazılır Doldurulur Size email olarak gönderdiğim davamda zaman aşımı söz konusumudur. teşekkürler....

  Cevapla
 • CANBERK HASAN -
  31 Ağustos 2016

  Çek Nasıl Düzenlenir Yazılır Doldurulur Aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.. Başarılar dilerim..

  Cevapla
Yorum Bırak