Atla

Disiplinsizlik Ve Ahlaki Durum Nedeniyle Ayırma


Disiplinsizlik Ve Ahlaki Durum Nedeniyle Ayırma

Disiplinsizlik Ve Ahlaki Durum Nedeniyle Ayırma

Disiplinsizlik Ve Ahlaki Durum Nedeniyle Ayırma

 • Disiplinsizlik ve ahlaki nedenlerle ayırma işlemleri; 926 sayılı TSK Personel Kanunu' nun 94 ncü maddesi  (b) fıkrasına göre belirlenir.
 • Ayırma gerekçeleri bu madde aşağıdaki şekilde belirtilmiştir.a)  Disiplin bozucu hareketlerde bulunması, ikaz ve cezalara rağmen ıslah olmaması, b)  Hizmetin gerektirdiği şekilde tavır ve hareketlerini ikazlara rağmen düzenleyememesi, (değişik bent rgt: 13.06.2003 rg no: 25137) c)   Aşırı derecede menfaatine, içkiye, kumara düşkün olması,(eklenmiş bent rgt: 13.06.2003 rg no: 25137) d)   Nafaka, trafik kazası, doğal afet, personelin öngöremeyeceği şekilde ülke genelinde yaşanan olağanüstü ekonomik dalgalanmalar, ani devalüasyonlar, sağlık ve tedavi giderleri ile kefillik ve benzeri zorunluluk halleri hariç olmak üzere, türk silahlı kuvvetlerinin itibarını zedeleyecek şekilde aşırı derecede borçlanmaya düşkün olması ve bu borçlarını ödememeyi alışkanlık haline getirmesi, e)  Türk silâhlı kuvvetlerinin itibarını sarsacak şekilde ahlâk dışı hareketlerde bulunması, f) Tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasi, yıkıcı, bölücü, irticai ve ideolojik görüşleri benimsediği, bu gibi faaliyetlerde bulunduğu veya karıştığı anlaşılanlar.
 
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Etiketler:  

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Disiplinsizlik Ve Ahlaki Durum Nedeniyle Ayırma - Yorum
  ANONİM Ceza -
  14 Eylül 2017

  Mrh esim ile bosanma asamasindayiz ve santaj ve ozel hayatu ihlal uzaklastirmaya muhalafetten hakkinda acilmis davalari mevcut kurumuna bu durumu bildirmem durumunda aciga alinirmi bilgi verebilri seniz sevinrim

  Cevapla
Yorum Bırak