Atla

Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma


Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma

Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma

Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma

Evliliklerin sonlandırılması için açılacak olan boşanma davalarında sunulacak hukuki sebeplerden birisi de evlilik içerisinde gerçekleştirilen güven sarsıcı davranışlar olmaktadır. Evlilikleri içerisinde yaşadıkları olaylar nedeni ile güven sarsıcı davranışlar nedeni ile boşanma davası açmak isteyen kişilerin hangi tutum ve davranışların evlilik içerisinde güven sarsıcı davranış olduğunun ve güven sorunun boşanmayı gerektirdiği konusuna aşağıda değinilecektir. Güven Sarsıcı Davranışlar Nelerdir? Evli eşlerin evlilikleri içerisinde saygı, sevgi ve güven unsurlarının bulunması mutlu bir evlilik için önemli ve olmazsa olmaz konulardan birisidir. Evliliklerde güven eksikliğinin yaşanmış olması evlilik birliğinin temelden sarsılması ve bunun sonucunda evliliğin boşanma ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Güven sarsıcı davranış farklı şekiller meydana gelebilmektedir. Buna örnek olarak, evlilik içerisinde açıklanamayan telefon konuşmaları, gün içerisinde gidilen yerlerin veya yapılanların gizlenerek anlatılmaması bu gibi davranışlar gösterilmektedir. Bu gibi davranışlar güven sarsıcı davranışlardır ve bu davranışlar nedeni ile boşanma davaları açılarak evlilik sonlandırılabilmektedir.

Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma Sebepleri

Eşler arasında oluşan güven sarsıcı davranışlar nedeni ile boşanma davası açılabilmektedir. Bahsi geçen davranışlar evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına neden olması ile boşanma davalarına sık bir şekilde konu olabilmektedir. Bu konuda 4721 sayılı Türk Medeni Kanun evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile boşanma davası açılabileceğine hükmetmektedir. Kanunlara göre ortak bir yaşam kurulmasında sorun yaratacak olan ve taraflardan beklenmeyecek şekilde evlilik birliğini sarsmakta olan davranışlar için boşanma davası açılabilmektedir. Bu sebeple de evlilik birliği içerisinde güven sarsıcı davranış nedeniyle boşanma davaları açılabilmekte ve bu davranışlar hukuki olarak sebep gösterilebilmektedir. Güven Sarsıcı Davranış yargıtay Evlilikte Güven Problemleri Evlilik birliği içerisinde güven olmaması durumunda eşler arasındaki bağ zedelenebilmektedir. Özellikle güven sarsıcı davranış aldatma nedeniyle boşanma davalarında ortaya çıkabilmekte ve aldatma şüphesi doğuran bu davranışlar boşanma konusu olabilmektedir. Bu konuya örnek vermek gerekirse özellikle eşlerden birisinin diğer eşten habersiz olarak telefon görüşmeleri yapması, başkaları ile buluşması, internet ve sosyal medya aracılığı ile yazışması da aldatma şüphesi doğuran davranışlar arasında yer almaktadır. Bu gibi davranışlar nedeni ile taraflar güven sarsıcı davranışlar nedeni ile boşanma davaları açabilmektedirler. Bu konuda Türk Medeni Kanunun 166'ncı maddesinde evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeni ile boşanma davası koşulları belirtilmektedir. Bu maddeye ve verilen koşullara göre boşanma davaları açılabilmektedir. Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Evlilik içerisinde eşlerin gerçekleştireceği güven sarsıcı davranış sonucunda boşanma davaları açılabilmektedir. Bu davaları açacak olan kişilerin boşanma davası dilekçesi ile birlikte yetkili Aile Mahkemesine başvurması gerekmektedir. Bu noktada boşanma dilekçesi hazırlanırken boşanma için öne sürülecek olan hukuki sebep doğru bir şekilde tercih edilmeli ve bu boşanma dilekçesinden hukuki alt yapı olarak doğru şekilde kurgulanmalıdır.  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma - Yorum
    Yerzhan -
    22 Şubat 2017

    Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma Sizden randevu almak istiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

    Cevapla
Yorum Bırak