Atla

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz


Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz

Tanıma ve tenfiz nedir? Tanıma ve tenfiz davaları yurt dışında alınmış kararları Türkiye’de de geçerli hale getirmek ve burada tanıtmak için açılan davalardır.

Türkiye’de evlenen sonrasında yurt dışında boşanan bir çift bunu Türkiye’de de geçerli kılmak için bu davaya başvurabilir.

Tanıma ve tenfiz davası için gerekli belgeler nelerdir? Kesinleşmiş boşanma kararının aslı ve bunun tercümesi istenmektedir. Bu belgeler apostil şerhi olmalıdır. Tanıma ve tenfiz için gerekli belgeler bunlardır.

Tanıma ve tenfiz davası için vekâletname vererek bir tanıma ve tenfiz avukatı ile çalışabilirsiniz. Bütün işlemlerinizi avukatınız gerçekleştirebilir ve davaya katılmanız gerekmez.

Yazacağınız tanıma ve tenfiz dilekçesi, avukatınız tarafından işleme sokulabilir. Tanıma ve tenfiz davası dilekçesi avukatınızın yardımıyla oluşturulabilir ve sizin imzanız ile geçerlilik kazanır.

Tanıma ve tenfiz davası ne kadar sürer? Eğer davada taraflardan birisi yurt dışında ise bilgilendirme için verilen süre 6 ay olduğundan dolayı; bilgilendirme ve sonrasında geri bilgi alma sürecinden dolayı bir sene sürebilmektedir.

Ancak her iki tarafta Türkiye’de ise ya da avukatlarına vekâlet vermiş ise dava 1 ayda tamamlanır. Tanıma ve tenfiz davalarında harç olarak belli bir tutar alınmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak