Hukuk Danışmanlık Avukatlık ve Arabuluculuk

İlkay Hukuk Bürosu Makaleler
İlkay Hukuk Bürosu > Avukatlık ve Danışmanlık  > Hukuk Danışmanlık Avukatlık ve Arabuluculuk

Hukuk Danışmanlık Avukatlık ve Arabuluculuk

Hukuk Danışmanlık Avukatlık ve Arabuluculuk

Hukuk Danışmanlık Avukatlık ve Arabuluculuk | İlkay Hukuk Bürosu  olarak Hukuk Danışmanlık hizmetlerimizle, şirketinizin iştigal konusu ve sair tüm işlerinin sağlıklı bir hukuki süreçte işlemesi için, şirketiniz komple mercek altına alınmakta, gerekli hukuki denetimler ve incelemeler yapılmakta, tüm belgeler ve şirket işleyiş süreci incelenmekte, eksik veya hatalı uygulamalar revize edilmekte, mevcut olmayanlar tarafımızca hazırlamakta ve tüm uygulama baştan sona kontrol edilmektedir.

 

Hukuki işlemler departmanı her türlü hukuki konuda sizlere yardımcı olmayı öngörmektedir. Yalnızca danışmanlık olarak değil ileride hukuki bir eksiklik ya da işlemsel bir hatadan doğacak olan her türlü sorumlulukta da daha sorun ortaya çıkmadan sizleri uyararak hukuki açıdan müvekkillerin güvence altına alınmasına öncülük eder. Hukuki işlemler departmanı şu gibi konularda sizlere yardımcı olmak için kurulmuştur:

 

Hukuki bir işlem yaptırmak için ziyarette bulunmak zorunda olmazsınız. Aklınıza takılan ve hukuki açıdan merak ettiğiniz her konuda bilgi almak için departmandaki uzman avukatlar ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en uygun görüşler ve çözüm önerileri avukatlarca isterseniz yazılı isterseniz de sözlü olarak sunulacaktır.

 

Taraflar arasında yapılacak bir sözleşmenin tarafı olmanız halinde bu sözleşme sizlere ne gibi bir sorumluluk yüklüyor, fes edilmesi halinde yükümlülükleriniz ne olacak ve gerekirse yeniden yazımı için avukatlar ile bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

 

Özlük dosyası ismi verilen müvekkilin şirkete bağlı muhasebe ya da insan kaynakları bölümündeki dosyasının hukuki check işlemi için yardım isteyebilirsiniz.

 

Müvekkili olunan şirkete ait olan iş sözleşmelerinin değişiklikler kapsamında Sosyal Güvenlik Mevzuatı, İş Mevzuatı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı çerçevesinde yeniden hazırlanması ya da gerekli değişikliklerin yapılması için başvuruda bulunabilirsiniz. | Hukuk Danışmanlık Avukatlık ve Arabuluculuk

 

Müvekkili olunan şirketin alıcı ile anlaşma imzalayacağında yapılan sözleşmenin tamamen şirket haklarını gözeten bir şekilde hazırlanması ve alıcının da haklarını gözetmesi için Ticaret Hukuku ve Borçlar Hukuku kapsamında yeniden hazırlanarak imzalanmasının sağlanması için çalışılır. Aynı şekilde şirketin hizmet aldığı firmalarla olan ilişkilerinde imzalayacağı sözleşmeler için de hukuki departmana başvurulmalıdır.

 

Şirket olarak müvekkili olunan yerde en önemli iş olan İşçi Hakları ve İşçi ile İş veren arasındaki ilişkilerde yaşanan problemlerin çözümünde yardımcı olunur. Problem oluşumundan önce işçi ile anlaşma yapılması için de sözleşme hazırlamak hukuki departmana düşecektir.

 

Müvekkili olunan şirkette ticari alışveriş devam ederken yaşanabilecek olan her türlü risk konusunda uyarılması ve hukuki sonuçların öğrenilmesi için başvurulmalıdır. Ticari işlemler esnasında bazı riskler süreklilik arz eder. Bu risklere karşı alınacak önlemler hukuki departmanca yürütülür.

 

Şirketin vekalet verdiği hukuki departman şirkete karşı sorumluluğu bulunan ve ödeme işlemini gerçekleştirmeyen kişi ve kurumlardan İhtarname hazırlayarak sorumluluğu yerine getirmesini ister. Eğer ihtarname sonrası verilen sürede de sorumluluk yerine getirilmezse şirket adına gerekli olan başvuruları yine hukuki departman yapacaktır. | Hukuk Danışmanlık Avukatlık ve Arabuluculuk

0 Yorum

Yorum Bırak