Atla

İcra Takibine Yetki İtirazı Dilekçesi


İcra Takibine Yetki İtirazı Dilekçesi

İcra Takibine Yetki İtirazı Dilekçesi

İcra Takibine Yetki İtirazı Dilekçesi

İcra takibinin hangi icra müdürlüğünde açılacağı, yada özel durumlarda, sözleşmelerde veya çek ve senetlerde yetkili icra dairesi İcra Kanununda belirtilmiştir. Her ne kdara kanunda yetki hususu belirlenmiş olsada, yine de açılan icra takiplerinde itiraz söz konusu olabilmektedir.

İcra müdürlüğü aracılığı ile ödeme emri borçlu tarafa tebliğ olmaktadır. İcra ödeme emrini tebliğ alınması ile itiraz süresi başlamış olmaktadır. Açılan icra emrine itiraz usulü açılmış icra türüne göre değişmektedir.

İlamsız icra takiplerinde itiraz ile duran icra takibi, ilamsı, çek senet icra takiplerinde İcra mahkemesinin yetki kuralını inceleyerek karar veremketedir. Bu dava için borçlu kendisi itiraz etmesi halinde mahkeme harç ve masraflarını mahkeme veznesine yatırmak zorundadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • İcra Takibine Yetki İtirazı Dilekçesi - Yorum
  GÜLÇİN İNCE -
  12 Ağustos 2016

  İcra Takibine Yetki İtirazı Dilekçesi hukuk mahkemesine başvuru dilekçe örneği bulabilirmiyim..

  Cevapla
 • İcra Takibine Yetki İtirazı Dilekçesi - Yorum
  semih - İSTANBUL
  6 Kasım 2017

  istanbul anadolu yakasında oturuyorum. alacaklı banka vekili şişlide iş yeri var ,tebliğatı şişli adliyesinden göndermiş yetki itirazında bulunabilirmiyim? ne faydası olur,

  Cevapla
Yorum Bırak