Atla

İhale İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi


İhale İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi

İhale İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi

İhale İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi

A. İhale İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi, B. İcra İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi

İHALE İLE SATILAN TAŞINMAZIN TAHLİYESİ KANUN MADDESİ

 • İcra emri İİK 135/2. MADDESİ
 • 'Gayrimenkul borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise on beş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp gayrimenkul alıcıya teslim olunur.' hükmü bulunmaktadır.
T.C. YARGITAY 6.Hukuk Dairesi Esas: 2016/5934 Karar: 2016/4944 Karar Tarihi: 23.06.2016 KİRACILIĞIN TESPİTİ DAVASI - DAVACININ HACİZDEN VE SATIŞTAN ÖNCE DAVA KONUSU TAŞINMAZDA KİRACI OLDUĞU VE BU DURUMUN DAVALI TARAFÇA BİLİNDİĞİNİN KANITLANDIĞI - DAVANIN KABULÜ GEREKTİĞİ - HÜKMÜN BOZULDUĞU ÖZET: Toplanan tüm delillerin değerlendirilmesi sonunda davacının hacizden ve satıştan önce dava konusu taşınmazda kiracı olduğu ve bu durumun davalı tarafça bilindiği kanıtlanmış olmakla davacının kiracı olduğunun tespiti yönünde davanın kabulüne karar verilmesi gerekirken, davanın reddine karar verilmesi doğru değildir. Hüküm bu nedenlerle bozulmalıdır.  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • İhale İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi - Yorum
  Rukiye -
  4 Ocak 2017

  İhale İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi Bu duruma karşılık olarak dava açmak istiyorum.

  Cevapla
 • İhale İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi - Yorum
  Düzbayır -
  30 Ocak 2017

  İhale İle Satılan Taşınmazın Tahliyesi Bu konuda dava dilekçesi nasıl yazılır nedeniler nasıl açıklanır.

  Cevapla
Yorum Bırak