Atla

İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat


İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat

İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat

İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat

A. İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat, B.İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Manevi Tazminat
  • İş Kazası davalarında yapılan en önemli hatalardan en önemlii si iş kazası bildirimidir iş kazasının hastanede ve polis ifadelerinde mutlaka kayıt altına alınması gerekmektedir. Çünküak  işverenin İş kazası bildirimi yapmaması ilerde hak kaybına sebep olmaktadır.
  • İş kazasında vucud uzuv kaybı, iş gücü kaybın oranı tazminat davalarında belirgin rol oynamaktadır. Bu gibi kazalarda asla işverenin vaatleri ile kayıtlara yanlış geçilmesi ilerdeki iş gücü kaybınızla zaten azalacak olan aylık geliriniz yanlış vaatle alınacak tazminat ile iyice hak kaybına uğrayabilirsiniz.
  • İş kazalarında tazminat konusunda işverenle uzlaşma yapılacağı gibi yapılmamsı durumunda tazminat davası açılmasında geç kalınmamalıdır.
YARGITAY KARARI İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat konusu ile ilgili yargıtay kararı eklenecektir.
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak