Atla

İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat


İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat

İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat

İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat

A. İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat, B.İşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Manevi Tazminat
  • İş Kazası davalarında yapılan en önemli hatalardan en önemlii si iş kazası bildirimidir iş kazasının hastanede ve polis ifadelerinde mutlaka kayıt altına alınması gerekmektedir. Çünküak  işverenin İş kazası bildirimi yapmaması ilerde hak kaybına sebep olmaktadır.
  • İş kazasında vucud uzuv kaybı, iş gücü kaybın oranı tazminat davalarında belirgin rol oynamaktadır. Bu gibi kazalarda asla işverenin vaatleri ile kayıtlara yanlış geçilmesi ilerdeki iş gücü kaybınızla zaten azalacak olan aylık geliriniz yanlış vaatle alınacak tazminat ile iyice hak kaybına uğrayabilirsiniz.
  • İş kazalarında tazminat konusunda işverenle uzlaşma yapılacağı gibi yapılmamsı durumunda tazminat davası açılmasında geç kalınmamalıdır.
YARGITAY KARARIİşçinin İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat konusu ile ilgili yargıtay kararı eklenecektir.
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak