Atla

İstinaf Yoluna Başvurma Hakkından Feragat


İstinaf Yoluna Başvurma Hakkından Feragat

İstinaf Yoluna Başvurma Hakkından Feragat

İstinaf Yoluna Başvurma Hakkından Feragat

İstinaf Yoluna Başvurma Hakkından Feragat, davacının, talep sonucundan kısmen veya tamamen vazgeçmesidir. İstinaf Yoluna Başvurma Hakkından Feragat ve kabul durumunda dilekçe ile başvuru yapılır. Feragat yada kabul etmeniz, karşı taraf ve mahkemenin muvafakatine bağlı değildir. Feragat ve kabul, kayıtsız ve şartsız olmalıdır. Feragat ve kabul, hüküm kesinleşinceye kadar her zaman yapılabilir. Feragat ve kabul, kesin hüküm gibi hukuki sonuç doğurur. İrade bozukluğu hallerinde, feragat ve kabulün iptali istenebilir. Taraflar, ilamın kendilerine tebliğinden önce, istinaf yoluna başvurma hakkından feragat edemez.İstinaf Yoluna Başvuru hakkınızdan vazgeçilmesi halinde, dava dosyası istinaf mahkemesine gönderilmez. Feragat ettiğiniz içinde davaya bakan mahkeme başvurunun reddine karar verilir. Eğer dava dosyası İstinaf mahkemesine gönderilmiş vede henüz karar verilmemiş ise feragat sebebiyle reddolunur.

İstinaf Yoluna Başvurma Hakkından Feragat Dilekçesi

…  MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE                                                                                                                      Dosya No:.../...İSTİNAF YOLUNA BAŞVURMA HAKKINDAN FERAGAT EDEN (DAVACI/DAVALI)   :   ADRES                                                         :  VEKİLİ                                                        :  ADRES                                                         :  DAVACI/DAVALI                                        :  ADRESİ                                                       :  VEKİLİ                                                        : ADRES                                                         : KONU                                                           : İstinaf hakkımızdan feragat istemimizdir.AÇIKLAMALAR                                         :  SONUÇ VE İSTEM                                     :İSTİNAF YOLUNA BAŞVURMAHAKKINDAN FERAGAT EDEN                                                                                              Davalı/Davacı Vekili Av.İlkay UYAR KABA
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Gülben -
    4 Ocak 2017

    İstinaf Yoluna Başvurma Hakkından Feragat Bu dava konusunda, zarar görmem nedeniyle maddi ve manevi tazminat Nasıl isterim..

    Cevapla
Yorum Bırak