Atla

İşyeri devri nasıl yapılır


İşyeri devri nasıl yapılır

İşyeri devri nasıl yapılır

İşyeri devri nasıl yapılır

İşyeri devri; işyerinin bütün aktifi, pasifi, tesisatı ve sigortalısı ile birlikte faaliyet halinde başkasına geçmesi anlamını taşımaktadır. İş yerinin faaliyet halinde olmasından, işyerinin sigortalıları ile birlikte devir edilmesi anlaşılmalıdır. Gayrı faal durumda bulunan, dolayısıyla sigortalı çalıştırılmayan bir işyerinin, bina, makine ve tesisatlarının satılması devir olarak kabul edilemez. İşverenin veya işyerinin unvan ve isim değişikliği, inşaat işyerleri, ihale konusu işler, geçici ve mevsimlik işler, icra tarafından satılan işyerleri ile noterlik işyerlerinde devir olayından bahsedilemez.İŞLETME DEVİR SÖZLEŞMESİDevir Eden                : Devir Alan                 :Devir Bedeli              :Ben devir eden  …………....................................... beyan ve kabul ederim. Ben devir alan  …………...............................................................beyan ve kabul ederim. …/ .../ ….  
DEVREDENDEVRALAN
 
Seri No   Seri No  
T.C. Kimlik No   T.C. Kimlik No  
Soyadı   Soyadı  
Adı   Adı  
Baba Adı   Baba Adı      
İŞLETME BİLGİLERİ:Ticari .....       .    : Ticari ......          : Vergi N.......      :DEMİRBAŞ LİSTESİ:1-) 2-) 3-) DİĞER HUSUSLAR:1-) Devir tarihinden.................................devredene aittir.2-) İşletmenin ................................................. aittir.3-) İşbu sözleşmeden................yetkilidir.Devreden                                                                                                                 Devralan(imza)                                                                                                                       (imza)  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • TUNAHAN SUBAŞI -
  5 Ağustos 2016

  Güzel iş olmuş...

  Cevapla
 • CEVDET ÇOBANOĞLU -
  5 Ağustos 2016

  İnsanlar ancak adaletle doyurulur.

  Cevapla
 • Mert -
  19 Şubat 2017

  4 yıl callıltıgım şirket isim degiştırıp benı işten cıkarttı. Tazminatlarımı nasıl alabilirim. Ayrıca Aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.. Başarılar dilerim..

  Cevapla
Yorum Bırak