Atla

İşyeri devri nasıl yapılır


İşyeri devri nasıl yapılır

İşyeri devri nasıl yapılır

İşyeri devri nasıl yapılır

İşyeri devri; işyerinin bütün aktifi, pasifi, tesisatı ve sigortalısı ile birlikte faaliyet halinde başkasına geçmesi anlamını taşımaktadır. İş yerinin faaliyet halinde olmasından, işyerinin sigortalıları ile birlikte devir edilmesi anlaşılmalıdır. Gayrı faal durumda bulunan, dolayısıyla sigortalı çalıştırılmayan bir işyerinin, bina, makine ve tesisatlarının satılması devir olarak kabul edilemez. İşverenin veya işyerinin unvan ve isim değişikliği, inşaat işyerleri, ihale konusu işler, geçici ve mevsimlik işler, icra tarafından satılan işyerleri ile noterlik işyerlerinde devir olayından bahsedilemez.İŞLETME DEVİR SÖZLEŞMESİDevir Eden                : Devir Alan                 :Devir Bedeli              :Ben devir eden  …………....................................... beyan ve kabul ederim. Ben devir alan  …………...............................................................beyan ve kabul ederim. …/ .../ ….  
DEVREDENDEVRALAN
 
Seri No   Seri No  
T.C. Kimlik No   T.C. Kimlik No  
Soyadı   Soyadı  
Adı   Adı  
Baba Adı   Baba Adı      
İŞLETME BİLGİLERİ:Ticari .....       .    : Ticari ......          : Vergi N.......      :DEMİRBAŞ LİSTESİ:1-) 2-) 3-) DİĞER HUSUSLAR:1-) Devir tarihinden.................................devredene aittir.2-) İşletmenin ................................................. aittir.3-) İşbu sözleşmeden................yetkilidir.Devreden                                                                                                                 Devralan(imza)                                                                                                                       (imza)  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • TUNAHAN SUBAŞI -
  5 Ağustos 2016

  Güzel iş olmuş...

  Cevapla
 • CEVDET ÇOBANOĞLU -
  5 Ağustos 2016

  İnsanlar ancak adaletle doyurulur.

  Cevapla
 • Mert -
  19 Şubat 2017

  4 yıl callıltıgım şirket isim degiştırıp benı işten cıkarttı. Tazminatlarımı nasıl alabilirim. Ayrıca Aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.. Başarılar dilerim..

  Cevapla
Yorum Bırak