Atla

Kapıcı İhbar Tazminatı İhtarname Hesaplama


Kapıcı İhbar Tazminatı İhtarname Hesaplama

Kapıcı İhbar Tazminatı İhtarname Hesaplama

Kapıcı İhbar Tazminatı İhtarname Hesaplama

Kapıcı işçi alacağının ispatı konusunda işyeri kayıtları, özellikle işyerine giriş çıkışı gösteren belgeler, işyeri iç yazışmaları delil niteliğindedir. Ancak, hafta tatili çalışmasının bu tür yazılı belgelerle ispatlanamaması durumunda tarafların dinletmiş oldukları şahit beyanları ile sonuca gidilmesi gerekir.

Bunun dışında herkesçe bilinen genel bazı vakıalar da bu noktada göz önüne alınabilir. İşçinin fiilen yaptığı işin niteliği ve yoğunluğuna göre de iddia edilen dönemlerde çalışma olup olmadığı araştırılmalıdır.

Yargıtay Kararı - Kapıcı İhbar Tazminatı İhtarname Hesaplama

İŞÇİ ALACAKLARI DAVASI - KAPICI OLARAK GÖREV YAPAN DAVACI - GİYDİRİLMİŞ ÜCRETİN BELİRLENMESİ - DAİRENİN BEDELSİZ TAHSİS EDİLMESİ ELEKTRİK VE SU PARASININ YÖNETİMCE KARŞILANMASININ GİYDİRİLMİŞ ÜCRET HESABINDA DİKKATE ALINMAMASININ İSABETSİZ OLUŞU

ÖZET: Kapıcı olarak görev yapan davacının giydirilmiş ücretinin belirlenmesinde kapıcı dairesinin bedelsiz tahsis edilmesi, elektrik ve su parasının yönetimce karşılanması karşısında bunların giydirilmiş ücret hesabında dikkate alınmaması hatalıdır.    

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Kapıcı İhbar Tazminatı İhtarname Hesaplama - Yorum
    Yükselen -
    1 Şubat 2017

    Merhaba Ben aynı iş yerinde 1995 yılında kapıcılığa başladım. 10 yıllık tazminatımı aldım. Tekrardan aynı iş yerinde işe giriş tarihim: 2005 yılında başladım ve halende devam etmekteyim. İşten ayrılmak istiyorum 2016 da Tazminatım 40.000 TL Yönetimden istedim Fakat bana 1.647 TL'den Tazminatımı ödemek istiyor. İhbar tazminatını da ödemek istemiyor. Oturduğum ev ve elektrik faturası tazminatı yansıyor mu ? Yıllık iznimin tamamını ve Bayramlarda 3 er gün kullanıyorum. Başka hiç bir şekilde izin kullanmıyor yılbaşı günü, resmi tatiller ve cumartesi yarım gün çalışmam gerekiyorken tam gün çalışıyorum. Pazar günü sabahı da gazete ve ekmek bırakıyorum Lütfen Bu konu hakkında beni aydınlatırsanız çok sevineceğim. İlgilendiğiniz için teşekkürler

    Cevapla
Yorum Bırak