Atla

Konkordato Nedir Konkordato Başvurusu


Konkordato Nedir Konkordato Başvurusu

Konkordato Nedir Konkordato Başvurusu

Konkordato Nedir Konkordato Başvurusu

YARGITAY KARARI

T.C. YARGITAY 19.Hukuk Dairesi Esas: 2009/9424 Karar: 2009/11204 Karar Tarihi: 25.11.2009
KONKORDATONUN TASDİKİ DAVASI - ALACAK VE ALACAKLI ÇOĞUNLUĞUN OLUŞMASI - ALACAKLILARI ZARARA UĞRATMA KASTI BULUNMAMASI - KONKORDATONUN BAŞARI ŞANSININ MEVCUT OLMASI

ÖZET: Mahkemece, konkordatonun tasdiki için gerekli şartların bulunduğu, alacak ve alacaklı çoğunluğun oluştuğu, alacaklıları zarara uğratma kastı bulunmadığı, konkordatonun başarı şansının mevcut olduğu gerekçesiyle konkordatonun tasdikine karar verilmiştir.

(2004 S. K. m. 298)

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Konkordato Nedir Konkordato Başvurusu - Yorum
    Egin -
    17 Aralık 2016

    Konkordato Nedir Konkordato Başvurusu Dava ve avukat masrafları konusunda bilgi verebilir misiniz?

    Cevapla
Yorum Bırak