Atla

Tanıma Ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri


Tanıma Ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri

Tanıma Ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri

Tanıma Ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri

VEKALET BİLGİLERİMİZ

Avukat İlkay UYAR KABA

Ankara Barosu Baro Sicili: 18613

Adres: Strazburg Caddesi 10/9-10-11-12 Çankaya /ANKARA

 Maltepe Vergi Dairesi 

TANIMA VE TENFİZ DAVASI İÇİN VEKALETNAME

Tanıma ve tenfiz için vekaletin nasıl çıkarıldığından bahsedilecek olusak, tanıma ve tenfiz için vekaletname bulduğunuz ülkede en yakın konsoloslukdan çıkarabilirsiniz. Yada bulunduğunuz ülke noterinde çıkarılması durumunda tercüme ve apostil yapılması gerekmektedir. En son olarak da Türkiyede noterde vekaletname çıkartılabilir.

TANIMA VE TENFİZ DAVASI İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • *Yabancı mahkemeler  tarafından verilen boşanma kararının aslı,
 • *Boşanma kararın kesinleşmiş olması ve apostille (özel tasdikname),
 • *Yeminli tercüman tarafından Türkçe’ye tercüme edilmiş ve resmi kurumlar (Noter, Konsolosluk) tarafından tasdik edilmiş onaylı sureti,
 • *Pasaport ve nüfus cüzdan fotokopisi,
 • *Türkiye’de tanıma davası için Vekaletname Bilgileri ile avukata vereceğiniz noter tasdikli veya konsolosluktan resimli boşanma vekaletnamesi  olması gereklidir.
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Taner -
  28 Aralık 2016

  Tanıma Ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri Bu dava konusunda, zarar görmem nedeniyle maddi ve manevi tazminat Nasıl isterim..

  Cevapla
Yorum Bırak