Atla

Vekalet


Vekalet

Vekalet

Vekalet

VEKALET BİLGİLERİMİZAvukat İlkay UYAR KABAAnkara Barosu Baro Sicili:18613 Adres: Strazburg Caddesi Kat:3 No:10/9  Sıhhıye/ANKARA Maltepe Vergi Dairesi T.C:1384005876   E-MAİL  : avilkayuyarkaba@gmail.com.tr

VEKALET İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

 • Notere aşağıdaki yetkilerin de vekâlette olmasını istediğinizi söyleyiniz:
 • Ahzükabz, sulh, ibra, davadan ve temyizden feragat, kabul, vazgeçme, tebliğ alma, mal beyanında bulunma, temlik etme, adli sicil kaydı isteme, yaş ve ad - soyad değiştirme davası açma, adli sicil kaydı isteme.
 • Şirket adına çıkartılacak vekâletlerde şirket adına vekâleten şahsı adına asaleten ibaresi kullanmanız halinde bir vekâletle hem şirketiniz için hem de şahsınız için vekâlet vermiş olursunuz, gerektiğinde tekrar vekâlet çıkartmakla uğraşmazsınız.
 • Boşanma vekâleti ya da tanıma tenfiz davası olduğu notere mutlaka söylenecek.
 • Boşanma Vekaleti için Notere 2 fotoğrafla ve nüfus cüzdanı - ehliyet ile gidilecek. Yabancı ülkede çıkartacaksanız ve o ülkede fotoğraf uygulaması yoksa, şart olmamasına rağmen yetkiliye fotoğraflı vekalet olması konusunda ısrar edin.
 • Tanıma tenfiz davası için çıkartıacak vekalette tanıma tenfiz vekaleti olduğu belirtilmelidir.
 • TANIMA TENFİZ DAVASI AÇILABİLMESİ İÇİN KESİNLEŞMİŞ YABANCI MAHKEME BOŞANMA ( KARARDA BOŞANMALARINA İFADESİ GEÇMELİ ) KARARININ, APOSTILLE BELGESİNİN VE VEKALETLERİN ORİJİNALLERİ İLE RESMİ MAKAMLARCA ONAYLANMIŞ TÜRKÇE TERCÜMELERİNİN TEMİN EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
 • Yurt dışında bulunanlar konsolosluktan vekaletname çıkartabilirler. O ülkenin yetkili mercilerinden de vekaletname çıkartabilirler ( örnek  noter ) ancak bu vekalet için apostil almak ve  vekaleti de apostili de Türkçe' ye tercüme ettirmek gerekecektir.
 BANKA HESAP NUMARALARIMIZAVUKAT İLKAY UYAR KABA ADINA1. PTT POSTA ÇEK NUMARASI               : 59705082. AKBANK-NECATİBEY ŞUBESİ             : İBAN TR 7400 0460 0241 8880 0009 7823  (HESAP NO:241-97823    )3. İŞ BANKASI NECATİBEY ŞUBESİ        : İBAN TR 2400 0640 0000 1422 2091 4049  (HESAP NO:422 0914049)Ankara Avukat
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Muslu -
  8 Ocak 2017

  Vekalet Bu konuda dava dilekçesi nasıl yazılır nedeniler nasıl açıklanır.

  Cevapla
Yorum Bırak