Atla

Vergi Dairesi Uzlaşma Dilekçesi


Vergi Dairesi Uzlaşma Dilekçesi

Vergi Dairesi Uzlaşma Dilekçesi

Vergi Dairesi Uzlaşma Dilekçesi

Örnek Yargı Kararlarında Uzlaşma ile ilgili karar örnekleri ile uzlaşma başvuru dilekçesisini yazımız ekinde bulabilirsiniz.

Gerçeği yansıtmayan fatura düzenleme eylemine iştirak etmekten kaynaklanan ve uzlaşma komisyonunun yetkisinde bulunmadığı tartışmasız olan vergi ziyaı cezasına karşı ihbarnamenin tebliğ tarihinden itibaren otuz gün içinde dava açılmaksızın yapılan uzlaşma başvurusunun uzlaşma komisyonunca görüşülmeksizin reddine ilişkin uzlaşma komisyonu başkanlığı yazısının tebliğ tarihinde dava açma süresi geçtiği ve vergi ziyaı cezasına karşı on beş günlük ek sürede açılan dava süre aşımı nedeniyle incelenmeyeceği halde, esası incelenerek verilen vergi mahkemesi kararı hukuka uygun düşmemiştir.

VERGİ DAİRESİ UZLAŞMA KOMİSYONU BAŞKANLIĞI'NA

UZLAŞMA TALEBİNDE BULUNANIN      :

AÇIK ADRESİ                                          :

HESAP NUMARASI                                 :

EV VEYA İŞ TELEFONU                          :

VEKİLİ                                                      :

TEBLİĞ EDİLEN İHBARNAMENİN          :

DÜZENLEME VE TANZİM TARİHİ           :

CİLT VE SIRA NUMARALARI                   :

İHBARNAME TEBLİĞ TARİHİ   : Yukarıda ihbarnamenin ........................... maddeler gereğince müvekkilim uzlaşmak istemektedir. Dilekçemizin kabulü ile komisyona davet edileceğimiz gün ve saatin bildirilmesini saygıyla  arzederim. …/…/…

Mükellef  Vekili   Av.

UZLAŞMA TALEP EDİLEN VERGİ VE CEZALARIN MİKTARLARI

VERGİNİN:                                                                                   CEZANIN: DÖNEMİ:                                                                                       DÖNEMİ: NEV'İ:                                                                                             NEV'İ : MİKTARI:                                                                                        MİKTARI:    

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Vergi Dairesi Uzlaşma Dilekçesi - Yorum
  CEREN AKAR -
  15 Ağustos 2016

  Vergi Dairesi Uzlaşma Dilekçesi Sayın avukat Mevcut davanın açma şartları nelerdir.?

  Cevapla
 • Vergi Dairesi Uzlaşma Dilekçesi - Yorum
  Körmükçü -
  20 Aralık 2016

  iyi günler kolay gelsin. Vergi Dairesi Uzlaşma Dilekçesi hakkında sorum olucaktı ? Bilgi verebilirmisiniz.

  Cevapla
Yorum Bırak