Atla

Yaşı Bekleyerek Kıdem Tazminatı Alma Hakkı


Yaşı Bekleyerek Kıdem Tazminatı Alma Hakkı

Yaşı Bekleyerek Kıdem Tazminatı Alma Hakkı

YAŞI BEKLEYEREK KIDEM TAZMİNATI ALMA HAKKI

Yaşı Bekleyerek Kıdem Tazminat Alma Hakkı, Emeklilik Nedeniyle Kıdem Tazminat Alma Hakkı

1475 Sayılı İş Kanunu'nun yürürlükte olan 14.maddesi, kıdem tazminatını düzenlemektedir. Bu şartları taşıyan çalışan, sigorta müdürlüğüne emeklilik başvurusu yaptığında almış olduğu belge ile  iş sözleşmesini feshedip kıdem tazminatı alabilir.

Aşağıda ki yargıtay kararında emeklilik nedeniyle işçinin başka bir işyerinde çalışması halinde bu durumun kötü niyetli kullanım olarak dahi değerlendirmemiştir.

Konuyu özet olarak anlatılan yargıtay kararını okuyabilirsiniz..

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Yaşı Bekleyerek Kıdem Tazminatı Alma Hakkı - Yorum
    TUĞRA ÜNLÜ -
    1 Ekim 2016

    Yaşı Bekleyerek Kıdem Tazminatı Alma Hakkı Sayın avukat Mevcut davanın açma şartları nelerdir.?

    Cevapla
Yorum Bırak