Atla

Aciz Vesikası Nedir Nasıl Alınır


Aciz Vesikası Nedir Nasıl Alınır

Aciz Vesikası Nedir Nasıl Alınır

Aciz Vesikası Nedir Nasıl Alınır

ACİZ VESİKASI NEDİR NASIL ALINIR A. ACİZ VESİKASI NEDİR, B. ACİZ VESİKASI NASIL ALINIR, C. ACİZ VESİKASI TALEBİ, D.

ACİZ VESİKASI İLE TAKİP

Alacaklı alacağının tamamını alamamış ve aciz vesikası düzenlenmesi için gerekli şartlar oluşmuş ise, İcra Müdürlüğü kalan miktar için hemen bir aciz vesikası düzenleyip alacaklıya ve bir suretini de borçluya verir; bu belgeler hiçbir harç ve vergiye tabi değildir. Normalde herkes borçlunun aciz vesikasının isteyemeceği görüşünde ;

ancak alacaklı'nın talebi üzerine icra memuru tarafından düzenlenebilirse de, borçlu da bu belgenin düzenlenmesini İİK 143/1 çerçevesinde isteyebilmektir. Sizin yapmanız gereken hakkınızda takip yapılan ilgili icra dairesine giderek icra memurlarından talebiniz doğrultusunda bir aciz vesikasının çıkartılmasını talep etmektir.

Aciz Vesikası Nedir Nasıl Alınır  - Yargıtay Kararı

T.C. YARGITAY 7.Hukuk Dairesi Esas: 2014/19883 Karar: 2015/892 Karar Tarihi: 03.02.2015 ALACAK DAVASI - İCRA TAKİPLERİNİN ACİZ VESİKASINA BAĞLANARAK ZARAR MİKTARININ KESİNLEŞTİRİLMESİ VE TALEP EDİLEBİLİR HALE GETİRİLMESİ GEREĞİ - İCRA TAKİPLERİNİN ACİZ VESİKASINA BAĞLANMADIĞININ ANLAŞILMASINA GÖRE DAVANIN REDDİ YERİNE KABULÜNÜN İSABETSİZLİĞİ

ÖZET: Davacı kooperatifin çalışanları olan davalılardan davaya konu edilen, usulsüz kullandırıldığı ileri sürülen kredilerle bunların işlemiş faizlerinden oluşan zararın tazminini talep edebilmesi için icra takiplerinin aciz vesikasına bağlanarak zarar miktarının kesinleştirilmesi ve talep edilebilir hale getirilmesi gerekir. Hal böyle olunca dosya içerisinde bulunan ve yukarda içerikleri özetlenen icra takiplerinin aciz vesikasına bağlanmadığının anlaşılmasına göre davanın reddi yerine kabulü hatalı olmuştur.

 Aciz Vesikası Nedir Nasıl Alınır  Ankara Avukat

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • İLKER ATALI -
  22 Eylül 2016

  Aciz Vesikası Nedir Nasıl Alınır bu konu hakkında geri dönüş yaparsanız sevinirim iyi çalışmalar.

  Cevapla
 • Tuğba -
  21 Mart 2017

  Merhabalar.Benim özel eğitim kurumuna senetli kayıt sözleşmem bulunuyor yanlız egitieğitim gördüğüm surelerin taksitleri ödendi son 1 ay ki ödenmedi. Kurum yetkilisi ilk aylar düzenli geldiğim için ödeme yaptığım için kaydimi iptal edemeyeceklerini söylediler. Taksidim anlaşmalı düşürüldü isede ödeme yapacak durumumuz yok bu durumda aciz vesikası alırsam bu kayıt iptal Olabilir mi?

  Cevapla
Yorum Bırak