Aile Mahkemesi Ankara

İlkay Hukuk Bürosu Makaleler

Aile Mahkemesi Ankara

Aile Mahkemesi Ankara

Aile Mahkemesi Ankara | Aile Mahkemesi Ankara | AİLE MAHKEMELERİNİN Kanunla getirilen en önemli değişiklik hakimin tarafları sulha teşvik etmesidir.

Hakim öncelikle davanın esasını incelemeden önce,  sorunları incelenmesi ile tarafların uzlaşma yada arabuluculuk sistemine yönlendirmek suretiyle çözüm sağlamaya çalışır.

Bu mümkün olmadığı takdirde yargılamaya devam olunur. Ailenin Korunmasına Dair Kanun’un birinci maddesinde yer alan “Sulh Hakimi” ibaresi, “Aile Mahkemesi Hakimi” olarak değiştirilmiştir.

Böylece aile hukuku alanında iki ayrı görevli mahkeme ortadan kaldırılarak, Ailenin Korunması Kanunundan yararlanmak isteyenlerin de aile mahkemelerine başvurması sağlanmıştır.

Aile Mahkemesi Boşanma Davaları Ankara

Boşanma Davası, boşanmaya karar veren ya da eşlerden bir tanesinin boşanmak istemesi sonrasında açılan dava olarak adlandırılmaktadır.

Boşanma Davalarında çok dikkatli bir şekilde hareket edilmelidir. Özellikle bu konuda size yol gösterecek olan bir avukat çok fazla işinize yarayabilir. Bunun için yapmanız gereken işini bilen kaliteli bir avukat bulmak olacaktır. Bazı Örnek Boşanma Davaları incelenerek boşanma davaları hakkında daha detaylı bir bilgiye de sahip olunabilir.

Boşanma Davası Nasıl Açılır? diye merak ediyorsanız bu konuda size avukatınız yardımcı olacaktır. Bazı durumlarda Boşanma Davası Nafaka isteme durumunuz olabilir.

Bu gibi durumlarda yine avukatınız size yardımcı olacaktır. Eğer boşanma davalarına katılmak istemezseniz bu durumda yerinize başka birisini görevlendirebilirsiniz. Bunun için Boşanma Davaları Velayet verebilirsiniz.

Boşanma davaları ciddiyet isteyen bir iş olduğu için bu konuda dikkatli davranmalısınız. Boşanma Davaları Hakkında Bilgi sahibi olarak davalarda daha da başarılı olabilirsiniz.

Bu konuda size avukatlarımızda sonuna kadar yardımcı olacaklardır. Sadece bizimle irtibata geçmeniz ve avukatlarımıza bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

ANKARA ADLİYESİ ADRESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ: Ankara Adalet Sarayı Atatürk Bulvarı No : 52 Sıhhiye Ankara Tel: +90 (312) 509 31 80

SİNCAN ADLİYESİ ADRESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ: Oğuzlar Mahallesi 1585. Cadde No: 52 ETİMESGUT

3 Yorum

Yorum Bırak