Atla

Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır


Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır

Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır

Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır

Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır, konusu ile ilgili açıklamalara ve yargıtay kararlarına yer verilmiştir. Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır sorusunu cevaplarken, Kira sözleşmesi  "Yazılı" veya "Sözlü" olarak yapılabilir.

Sözleşmenin ispat açısından yazılı yapılması daha uygundur. Önemli kira getirisi yüksek Kira sözleşmelerinin hazırlanmasında avukat ve hukuki destek alınmasında fayda vardır. Sözleşmenin Avukat ile hazırlanması ve ilerde meydana çıkacak hukuki anlaşmazlıklar olan, Alacak davaları, Tahliye davaları ve diğer davalarda ispat, davanın kazanılması ve ilerlemesinde önemlidir.

Çünkü Tahliye davaları ve alacak davaları, dava bakımından hem zaman alan hemde masraflı olan davalardandır. Arazi sahibi kişiler, kullanmadığı başkasının ihtiyacı olacağı arazileri diledikleri durumlarda kiraya verebilirler. Kiraya vermeleri durumunda ise aralarında mutlaka arazi kira sözleşmesini yazılı olarak  yapmaları gerekmektedir.

Kiralama süresi kiraya verilen arazinin arazi sahibince araziyi kiracıya teslim ettiği tarihte başlar. Arazi Kira Sözleşmesi aşağıdaki örnek detaylar doğrultusunda yapılmalıdır. Kiraya verilecek arazinin kira sözleşmesinde arazi bilgileri detaylı anlaşılır şekilde yazılmalıdır. Arazi sözleşmesinde en önemli detay, Arazi kiralamasının kimin verdiği, arazinin kiralanmasını kimin yaptığı ve arazi bilgiler düzgün yazılmalıdır.

Arazi Kira Sözleşmesi hazırlanırken özel şartların doldurulması, varsa özel durumlar bu maddede belirtilmesi gerekmektedir. Alt Kira sözleşmesi hazırlanırken örnek olarak aşağıda özel şartların yazılması yer almıştır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • EKİN AKYON -
  25 Eylül 2016

  Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır Sayın avukat Mevcut davanın açma şartları nelerdir.?

  Cevapla
 • ENES ŞAHİN -
  24 Kasım 2016

  Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır Davanın şekli zamanı ve basarı olanağımız tam olarak nedir sizden bilgi rica edebilirmiyim...

  Cevapla
Yorum Bırak