Atla

Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır


Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır

Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır

Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır

Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır, konusu ile ilgili açıklamalara ve yargıtay kararlarına yer verilmiştir. Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır sorusunu cevaplarken, Kira sözleşmesi  "Yazılı" veya "Sözlü" olarak yapılabilir.

Sözleşmenin ispat açısından yazılı yapılması daha uygundur. Önemli kira getirisi yüksek Kira sözleşmelerinin hazırlanmasında avukat ve hukuki destek alınmasında fayda vardır.

Sözleşmenin Avukat ile hazırlanması ve ilerde meydana çıkacak hukuki anlaşmazlıklar olan, Alacak davaları, Tahliye davaları ve diğer davalarda ispat, davanın kazanılması ve ilerlemesinde önemlidir.

Çünkü Tahliye davaları ve alacak davaları, dava bakımından hem zaman alan hemde masraflı olan davalardandır. Arazi sahibi kişiler, kullanmadığı başkasının ihtiyacı olacağı arazileri diledikleri durumlarda kiraya verebilirler. Kiraya vermeleri durumunda ise aralarında mutlaka arazi kira sözleşmesini yazılı olarak  yapmaları gerekmektedir.

Kiralama süresi kiraya verilen arazinin arazi sahibince araziyi kiracıya teslim ettiği tarihte başlar. Arazi Kira Sözleşmesi aşağıdaki örnek detaylar doğrultusunda yapılmalıdır.

Kiraya verilecek arazinin kira sözleşmesinde arazi bilgileri detaylı anlaşılır şekilde yazılmalıdır. Arazi sözleşmesinde en önemli detay, Arazi kiralamasının kimin verdiği, arazinin kiralanmasını kimin yaptığı ve arazi bilgiler düzgün yazılmalıdır.

Arazi Kira Sözleşmesi hazırlanırken özel şartların doldurulması, varsa özel durumlar bu maddede belirtilmesi gerekmektedir. Alt Kira sözleşmesi hazırlanırken örnek olarak aşağıda özel şartların yazılması yer almıştır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır - Yorum
  EKİN AKYON -
  25 Eylül 2016

  Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır Sayın avukat Mevcut davanın açma şartları nelerdir.?

  Cevapla
 • Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır - Yorum
  ENES ŞAHİN -
  24 Kasım 2016

  Arazi Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır Davanın şekli zamanı ve basarı olanağımız tam olarak nedir sizden bilgi rica edebilirmiyim...

  Cevapla
Yorum Bırak