Boşanma Kararı Nasıl Alınır?

Boşanma Kararı Nasıl Alınır?

Boşanma Kararı Nasıl Alınır?Boşanma kararını almak kadın da olsa erkek de olsa bir çok insan için zordur. Bu süreç uzun sürebilir, ekonomik ve manevi yönden kişiler yıpranabilir. Boşanmaya karar vermek için bu nedenle acele etmeyin. Kararın gerçekten sizin kararınız olduğundan emin olduktan sonra boşanmak için adım atın. Boşanmaya net olarak karar verdiğinizden emin olduktan sonra yasal olarak harekete geçin.

Boşanma davası açmak için bir avukat tarafından temsil edilmek zorunda değilsiniz. Bununla beraber bu süreçte tecrübeli birinden yardım almanız sizin için her anlamda daha iyi olacaktır.

Boşanma Kararını Alırken Neye Dikkat Etmeliyim?

Boşanma kararı alırken kendinize bir takım sorular sormanız sizin için faydalı olacaktır. Boşanma kararını neden alıyorum? Boşanma kararının maddi ve manevi sonuçları neler olacak? Eğer evlilikten doğan çocuk ya da çocuklar var ise bu boşanmadan nasıl etkilenecekler?

Bu sorulara yanıt vermek her zaman kolay olmayabilir. Eğer tek başınıza bu kararı vermekte zorlanıyorsanız, profesyonel birinden destek almanız sizin için faydalı olacaktır.

Boşanma Kararı Nasıl Verilir?

Boşanma kararı vermek kadın da olsa erkek de olsa herkes için zordur. Boşanma kararı veren kişiler farklı nedenlere bağlı olarak bu sonuca varabilirler. En sık boşanma kararı nedeni olarak karşımıza aldatma, şiddet ve geçimsizlik çıkmaktadır. Siz de evliliğinizde problemler olduğunu düşünüyor ve boşanmak istiyorsanız bir boşanma avukatına danışarak boşanabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=LFki-FB8wyk

Boşanma Kararı Vermeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar Nelerdir?

Boşanmak için karar vermek önemli bir adım olduğundan boşanmadan önce bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var. Kararı almadan önce kendinize sorun; gerçekten boşanmak istiyor musunuz yoksa çevrenizdeki insanların etkisinde olarak mı boşanmak istediğinizi düşünüyorsunuz? Sizi boşanmaya iten nedenler nelerdir? Bu problemleri çözmek için adım attınız mı? Boşanmaya karar vermeden önce terapiye gittiniz mi? Evliliğin bitmesine yol açan nedenler çözülemeyecek ve evliliği temelinden sarsan nedenler mi?

Bu gibi soruları çoğaltarak kendinize sormanız karar almanız açısından oldukça faydalı olacaktır. Mümkünse bu sorulara yanıt verirken cevapları bir deftere kayıt edin.

Bu haber toplam 268 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara