Atla

Boşanma Davası Tanıma Tenfiz


Boşanma Davası Tanıma Tenfiz

Boşanma Davası Tanıma Tenfiz

Boşanma Davası Tanıma Tenfiz

A. BOŞANMA DAVASI TANIMAB. TANIMA VE TENFİZ DAVASI NASIL AÇILIRC. TANIMA VE TENFİZ DAVASI VEKALETD. APOSTİL NEDİR
 • Yurtdışındaki  vatandaşlarımızın yaşadıkları yer mahkmesinde anlaşamadıklarından dolayı yabancı mahkemeler başvuru yapılarak boşanma kararı almaktadır.
 • Tabi Boşanma Almanya ABD İngiltere  Fransa V.B ülkeler farklılıklar göstermektedir. Yurtdışında Alınan Boşanma Davasının Türkiyede Tanıma ve tenfiz davası açmadığı sürece bir geçerliliği yoktur.
 • Alınan boşanma Kararlarının Türkiyede de geçerli olması İçin Tanıma ve tenfiz davası açılması gerekmektedir. Boşanma Kararının Türkiyede Tanınması yapılmadıkça Resmi Kayıtlarda Hala evli görünmeye devam edecektir.
 • Alınan boşanma kararının uzun süreler sonra tanınmasını istenmesindede bir çok zorluklarla karşılaşılmaktadır. Eski eşle Boşanmadan dolayı kopukluk olmakda farklı şehirlere taşınma vs. gibi sorunlar nedeniyle adreslerin bilinmemesi ilerde açılacak Tanıma davasında Taraflara yapılacak tebligatlar açısından önem arz etmektedir.
       Aile mahkemelerinin görevleri       MADDE 4 - Aile mahkemeleri, aşağıdaki dava ve işleri görürler:
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Etiketler:  

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • AYŞENUR AKBAL -
  15 Ağustos 2016

  Boşanma Davası Tanıma Tenfiz Sizden randevu almak istiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

  Cevapla
 • ORHAN KILINÇ -
  7 Eylül 2016

  Boşanma Davası Tanıma Tenfiz Bu davanın Masrafı ne kadar? Bu dava maliyetli mi bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevapla
Yorum Bırak