Atla

Boşanma Davası Tanıma Tenfiz


Boşanma Davası Tanıma Tenfiz

Boşanma Davası Tanıma Tenfiz

Boşanma Davası Tanıma Tenfiz

BOŞANMA DAVASI TANIMA, TANIMA VE TENFİZ DAVASI NASIL AÇILIR, TANIMA VE TENFİZ DAVASI VEKALET, APOSTİL NEDİR

 • *Yurtdışındaki  vatandaşlarımızın yaşadıkları yer mahkmesinde anlaşamadıklarından dolayı yabancı mahkemeler başvuru yapılarak boşanma kararı almaktadır.
 • *Tabi Boşanma Almanya ABD İngiltere  Fransa V.B ülkeler farklılıklar göstermektedir. Yurtdışında Alınan Boşanma Davasının Türkiyede Tanıma ve tenfiz davası açmadığı sürece bir geçerliliği yoktur.
 • *Alınan boşanma Kararlarının Türkiyede de geçerli olması İçin Tanıma ve tenfiz davası açılması gerekmektedir. Boşanma Kararının Türkiyede Tanınması yapılmadıkça Resmi Kayıtlarda Hala evli görünmeye devam edecektir.
 • *Alınan boşanma kararının uzun süreler sonra tanınmasını istenmesindede bir çok zorluklarla karşılaşılmaktadır. Eski eşle Boşanmadan dolayı kopukluk olmakda farklı şehirlere taşınma vs. gibi sorunlar nedeniyle adreslerin bilinmemesi ilerde açılacak Tanıma davasında Taraflara yapılacak tebligatlar açısından önem arz etmektedir.
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Etiketler:  

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Boşanma Davası Tanıma Tenfiz - Yorum
  AYŞENUR AKBAL -
  15 Ağustos 2016

  Boşanma Davası Tanıma Tenfiz Sizden randevu almak istiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

  Cevapla
 • Boşanma Davası Tanıma Tenfiz - Yorum
  ORHAN KILINÇ -
  7 Eylül 2016

  Boşanma Davası Tanıma Tenfiz Bu davanın Masrafı ne kadar? Bu dava maliyetli mi bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevapla
Yorum Bırak