Atla

Boşanmada Tedbir Nafakası, Boşanma Tedbir Kararı


Boşanmada Tedbir Nafakası, Boşanma Tedbir Kararı

Boşanmada Tedbir Nafakası, Boşanma Tedbir Kararı

Boşanmada Tedbir Nafakası, Boşanma Tedbir Kararı

Boşanma veya ayrılık davası açılınca hakim, davanın devamı süresince gerekli olan, özellikle eşlerin barınmasına, geçimine, karı-koca mallarının yönetimine ve çocukların bakım ve korunmasına ilişkin geçici önlemleri kendiliğinden alır.

Aile Mahkemeleri görevlidir. Boşanma davası açıldıktan sonra, kimin davacı olduğuna ve boşanma talebinin hangi sebebe dayandığına bakılmaksızın, kocanın nafaka yükümlülüğü devam eder. Tedbir nafakası, talep tarihinden itibaren işlemeye başlar.

BOŞANMA TALEBİ OLMADAN TEDBİR NAFAKASI DAVASI

Eşler, evlilik birliğinin mutluluğunu elbirliğiyle sağlamak ve çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce özen göstermekle yükümlüdürler. Eşler birlikte yaşamak, birbirine sadık kalmak zorundadırlar. 

Hakim, eşleri yükümlülükleri konusunda uyarır; onları uzaklaştırmaya çalışır ve eşlerin ortak rızası ile uzman kişilerin yardımını isteyebilir. Hakim, gerektiği takdirde eşlerden birinin istemi üzerine kanunda öngörülen önlemleri alır.  

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Boşanmada Tedbir Nafakası, Boşanma Tedbir Kararı - Yorum
  TUĞBERK KOYUNCU -
  15 Ağustos 2016

  Boşanmada Tedbir Nafakası, Boşanma Tedbir Kararı Davanın açılabilmesi için avukata vekalet versek daha hızlı sonuçlanır mı?

  Cevapla
 • Boşanmada Tedbir Nafakası, Boşanma Tedbir Kararı - Yorum
  SANDRA EMERCE -
  17 Ağustos 2016

  Boşanmada Tedbir Nafakası, Boşanma Tedbir Kararı Bu davada ben nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz ?

  Cevapla
Yorum Bırak