Atla

Haksız İcra Takibi


Haksız İcra Takibi

Haksız İcra Takibi

Haksız İcra Takibi

HAKSIZ İCRA TAZMİNATI, HAKSIZ İCRA TAKİBİ NEDİR, HAKSIZ İCRA NEDENİYLE MADDİ MANEVİ TAZMİNAT

Yargıtay Kararı: Haksız İcra Takibi

Borçlu,dava aleyhine sonuçlanıp hüküm verildikten sonra,borcun sona ermesini sağlamış veya dava sonucuna göre yerine getirmesi gereken ifayı alacaklı ile erteletmiş yada ondan bu konuda süre almış olabilir.Ayrıca alacaklı,takip yoluna başvurduğunda,arada geçen sürede ilam zamanaşımına uğramış olabilir.

Bunlara rağmen,alacaklı ilamlı icra takibi yaparsa;yani,ilamın verilmesinden sonra,fakat ilamlı takipten önce bu durumlar ortaya çıkarsa,bu haksız bir takip olacaktır.Davadan sonra gerçekleşen sebeplerle ilama dayanan borcun talep edilebilmesi mümkün olmamasına rağmen,alacaklı,bu yola başvurursa icranın geri bırakılması prosedürü işletilebilecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Haksız İcra Takibi - Yorum
  IŞILAY SELÇUK -
  12 Ağustos 2016

  Haksız İcra Takibi hukuk mahkemesine başvuru dilekçe örneği bulabilirmiyim..

  Cevapla
 • Haksız İcra Takibi - Yorum
  İLKNUR DEMİRALP -
  14 Ağustos 2016

  iyi günler kolay gelsin. Haksız İcra Takibi hakkında sorum olucaktı ? Bilgi verebilirmisiniz.

  Cevapla
Yorum Bırak