Atla

Hukuk Mahkeme Kararlarının Temyizi


Hukuk Mahkeme Kararlarının Temyizi

Hukuk Mahkeme Kararlarının Temyizi

 Hukuk Mahkeme Kararlarının Temyizi

Davada haklı çıkmış olan taraf da hukuki yararı bulunmak şartıyla temyiz yoluna başvurabilir Temyiz, kararın icrasını durdurmaz. İcra ve İflas Kanunu`nun icranın geri bırakılmasıyla ilgili 36 ncı maddesi hükmü saklıdır.

Temyiz Dilekçesi Nasıl Yazılır - Hukuk Mahkeme Kararlarının Temyizi

Hukuk Mahkeme Kararlarının Temyiz dilekçesi mahkemelerin faklılığı, dava konusu ve özelliği olarak farklılık göstereceğinden, dava temyiz dilekçesinin konu başlıklarını ele aldık. Hukuk Mahkeme Kararlarının Temyizi, dilekçeyle yapılır ve dilekçeye karşı tarafın sayısı kadar örnek eklenir. Hukuk Mahkeme Kararlarının Temyiz dilekçesinde aşağıdaki hususlar bulunur.

Hukuk Mahkeme Kararlarının Temyiz dilekçesi, temyiz edenin kimliği ve imzasıyla temyiz olunan kararı yeteri kadar belli edecek kayıtları taşıması halinde, diğer şartlar bulunmasa bile red olunmayıp temyiz incelemesi yapılır

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak