Atla

İcra Dosya Takibi


İcra Dosya Takibi

İcra Dosya Takibi

İcra Dosya Takibi

A. İCRA NEDİR, B. İCRA TAKİBİ NASIL YAPILIR, C. İCRA DOSYASI NASIL AÇILIR.
 •  İcra Takibi yani gecikmiş alacakların tahsili gün geçtikçe zorlaştığı gibi teknolojinin gelişmesi ile kolaylaşmaya başlanmıştır diyebiliriz.
 • İnanıyoruz ki İlerde İcra Takibi konusunda yapılan formalitelerin bir çoğunun kaldırılması ile İcra takibi yapan avukat meslaktaşlarımızın işlerini hem kolaylaştıracak hemde zaman kaybını azaltacaktır.
 • İcra Takiplerinde en büyük kolaylık Borçlunun tüm mal varlıklarını açılan talep ile İcra müdürlüğünce hemen görülmesidir. Bu konuda borcu tahsil etmede çok kolaylık sağlamaktadır.
 • İcra müdürlüklerinde İcra takibi yapılacağı gibi Avukat Uyap sistemi ile Avukat kendi bürosunda da işlemleri yaparak tüm dosya bilgileri kolayca takip etmektedir. Gerçi Uyap sisteminde yapılan bazı sorgulamaların pahalı olması avukatın işlemlerini yapmasını zorlaştırmaktadır.
 • Uyap sisteminin her geçen gün yaygınlaşması ve gelişmesi neticesinde Avukatlara büyük kolaylık sağlamaktadır.
   
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • İcra Dosya Takibi - Yorum
  SAİM DİNEDURGA -
  14 Ağustos 2016

  İcra Dosya Takibi Sayın avukat Mevcut davanın açma şartları nelerdir.?

  Cevapla
 • İcra Dosya Takibi - Yorum
  GÜLBİN ALAN -
  15 Ağustos 2016

  İcra Dosya Takibi bu konu hakkında geri dönüş yaparsanız sevinirim iyi çalışmalar.

  Cevapla
 • İcra Dosya Takibi - Yorum
  FEYZA SEZİKLİ -
  16 Ağustos 2016

  İcra Dosya Takibi Bu konu Hakkında güncel Yargıtay kararlarına ihtiyacım var, yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
Yorum Bırak