Atla

İş Kanunu Davaları


İş Kanunu Davaları

İş Kanunu Davaları

İş Kanunu Davaları

İŞ KANUNUNU İŞÇİ ALACAKLARI GENEL
  • İş Kanunundan kaynaklanan İşçi alacaklarını İş Mahkemesine açılacak İşçi alacakları davası ile tüm alacaklarını isteyebilir.
  • İş Mahkemesinde Açılacak davaların iş davalarında yoğunlaşmış ve tecrübe edinmiş
A. İŞÇİ ALACAKLARI NELERDİR - Kıdem Tazminatı - İhbar Tazminatı - Yıllık İzin Alacağı - Fazla Mesai Alacağı - İş Kazası Tazminatı B. KIDEM İHBAR TAZMİNATI NASIL ALINIR
  • İş Kanunu'na göre işçi sayılan kimselerle işveren veya işveren vekilleri arasında iş akdinden doğan veya İş Kanunu'na dayanan her türlü hak iddialarından doğan hukuk uyuşmazlıkları İş Mahkemelerinde görülür.
  • İş mahkemelerinde açılacak her dava, açıldığı tarihte dava olunanın Türk Medeni Kanunu gereğince ikametgahı sayılan yer mahkemesinde bakılabileceği gibi, işçinin işini yaptığı işyeri için yetkili mahkemede de bakılabilir.
iş hukuku avukatı
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak