Atla

İş Kanunu Davaları


İş Kanunu Davaları

İş Kanunu Davaları

İş Kanunu Davaları

İŞ KANUNUNU İŞÇİ ALACAKLARI GENEL
  • İş Kanunundan kaynaklanan İşçi alacaklarını İş Mahkemesine açılacak İşçi alacakları davası ile tüm alacaklarını isteyebilir.
  • İş Mahkemesinde Açılacak davaların iş davalarında yoğunlaşmış ve tecrübe edinmiş
A. İŞÇİ ALACAKLARI NELERDİR - Kıdem Tazminatı - İhbar Tazminatı - Yıllık İzin Alacağı - Fazla Mesai Alacağı - İş Kazası Tazminatı B. KIDEM İHBAR TAZMİNATI NASIL ALINIR
  • İş Kanunu'na göre işçi sayılan kimselerle işveren veya işveren vekilleri arasında iş akdinden doğan veya İş Kanunu'na dayanan her türlü hak iddialarından doğan hukuk uyuşmazlıkları İş Mahkemelerinde görülür.
  • İş mahkemelerinde açılacak her dava, açıldığı tarihte dava olunanın Türk Medeni Kanunu gereğince ikametgahı sayılan yer mahkemesinde bakılabileceği gibi, işçinin işini yaptığı işyeri için yetkili mahkemede de bakılabilir.
iş hukuku avukatı
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak