Atla

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku İş Davaları


İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku İş Davaları

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku İş Davaları

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku İş Davaları

A. İş Ve İşçi Alacak Davaları B. Tazminat Davaları Ankara

İş ve İşçi Alacakları ile ilgili Açılan davalarda Dava süreci yeniyapılan düzenlemeler ile kısalmıştır. İşçi ödenmemiş haklarını almak için İş Mahkemelerine açacağı dava ile tüm hak ve alacaklarını Mahkeme marifetiyle bilirkişice tespit edilen tazminatları 6-7 ay içerisinde sonuca ulaşmaktadır.

Burada durulması ve düşünülmesi gereken tek konu İşçi alacaklarının tahsili için hangi yol uygulayacağına dair tereddüt yaşamasıdır. İşçi Alacakları ve Tazminatlarını Kendi İş Mahkemelerinde takip edeceği gibi İş davaları konusunda tecrübe edinmiş avukat meslektaşlarımıza vekalet vermeleri durumunda da takip edilmektedir.

Bir iş davasının Avukat ile takip edilmesini önemi çok büyük olduğu gibi alacakların tümün eksiksiz dava içerisinde istenmesi tahsil edilmesinde de katkısı çok büyük olacaktır.

İLK-AY Hukuk Bürosu olarak uzun yıllardır İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında takip edilen davalar sırasıyla aşağıda anlatılmıştır.

iş davaları, işçi alacakları ile ilgili iş davaları ve hizmet tespiti ile ilgili iş davalarıdır.

İşçi alacakları davalarında kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, yıllık izin ücretleri, fazla mesai ücretleri, ödenmemiş ücretler vb. istenir.

Ücretlerin asgari ücret olarak gösterilmiş olması hakimi bağlamaz. Hakim gerçek ücretin tespiti için ilgili yerlere yazı yazar ve tanıkları dinler.

İşe iade davaları da son zamanlarda iş mahkemelerinde çok açılan davalar arasındadır. İşe iade davasının şartları ve diğer davalarla ilgili detaylı bilgi diğer yazılarımızda yer alacaktır.

İLK-AY HUKUK BÜROSU olarak işçi ile işveren arasındaki sözleşme taslaklarını düzenlemekte ve şirketlere bireysel veya toplu olarak tavsiyelerde bulunmaktadır.

Is kanunundan kaynaklanan uyuşmazlıkların görüşme, uzlaşma ve dava yoluyla çözümü sağlanmaktadır.

 Şirketlerin bölünme, birleşme ve devralınmasında isçilerin hukuki durumu

 Hizmet tespiti ve kıdem, ihbar ve diğer tüm isçi alacakları davaları

 Hizmet sözleşmeleri

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku İş Davaları

 İsçi ve işveren tarafından yapılan fesih sebepleri

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku İş Davaları - Yorum
    AYBİKE UYANIK -
    15 Ağustos 2016

    İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku İş Davaları Davanın şekli zamanı ve basarı olanağımız tam olarak nedir sizden bilgi rica edebilirmiyim...

    Cevapla
Yorum Bırak