Atla

İşçi Alacakları İcra Takibi


İşçi Alacakları İcra Takibi

İşçi Alacakları İcra Takibi

İşçi Alacakları İcra Takibi

İşçi Alacakları İcra Takibi, İşçi Alacakları İçin İcra Takibi, Mahkeme İlamının İcra Takibi

İŞÇİ ALACAKLARI İCRA TAKİBİ

İşçi alacakları ile ilgili mahkeme kararı var ise işçi alacakları için ilamlı icra takibi yapılır. Mahkeme kararı bulunmuyor, işçinin elinde alacağına dair belge, anlaşma protokolü, ödeme tahhütü vrya alacağı belli ise işçi alacakları için ilamsız icra takibi yapılabilir. İşçi alacakları ile ilgili olarak avukat desteği alınmasını tavsiye ederiz.

Yargıtay Kararı - İşçi Alacakları İcra Takibi

T.C. YARGITAY 12.Hukuk Dairesi Esas:  2013/16899 Karar: 2013/24571 Karar Tarihi: 01.07.2013

İCRA TAKİBİNE İTİRAZIN KALDIRILMASI DAVASI - DÜZENLENEN BELGENİN BORÇ İKRARI İÇEREN BELGE NİTELİĞİNDE OLDUĞU - BORCUN ÖDENDİĞİNİN AYNI NİTELİKTE BELGE İLE İSPATLANAMADIĞI - İTİRAZIN KALDIRILMASI İSTEMİNİN KABULÜNE KARAR VERİLMESİ GEREĞİ - HÜKMÜN BOZULMASI

ÖZET: Somut olayda, alacaklının takibine dayanak yaptığı alacaklı ve borçlu şirket tarafından işçi ve işveren olarak .. tarihli ibra ve feragatname başlıklı işçi alacaklarını gösterir belge düzenlenerek net ödenecek toplam miktarın .. TL olduğu belirtilerek imza altına alınmış olduğundan düzenlenen belge bu haliyle borç ikrarını içeren bir belge niteliğindedir. Belge altındaki imzaya borçlu tarafından itiraz da edilmediğine göre artık İİK. anlamında belge haline gelmiştir. Borçlu, borcu ödediğini aynı nitelikte bir belge ile ispatlayamadığına göre mahkemece alacaklının itirazın kaldırılması isteminin kabulüne karar verilmesi gerekirken reddi yönünde hüküm tesisi isabetsizdir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • İşçi Alacakları İcra Takibi - Yorum
  NİLSU KANDAŞ -
  7 Ağustos 2016

  İşçi Alacakları İcra Takibi Bu duruma karşılık olarak dava açmak istiyorum.

  Cevapla
 • İşçi Alacakları İcra Takibi - Yorum
  BENGİSU ÖZGER -
  10 Eylül 2016

  İşçi Alacakları İcra Takibi Dava ve avukat masrafları konusunda bilgi verebilir misiniz?

  Cevapla
 • İşçi Alacakları İcra Takibi - Yorum
  Remzi -
  15 Aralık 2016

  İşçi Alacakları İcra Takibi Bu konu Hakkında güncel Yargıtay kararlarına ihtiyacım var, yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
Yorum Bırak