Atla

İtalya Avusturya Boşanma Tanıma Tenfiz


İtalya Avusturya Boşanma Tanıma Tenfiz

İtalya Avusturya Boşanma Tanıma Tenfiz

İtalya Avusturya Boşanma Tanıma Tenfiz

Tanıma ve tenfiz, yabancı memlekette alınmış kararın Türkiye de uygulama gereği, yani geçirli hala gelme yada getirilme için ülkeler arasında yapılan anlaşmalar gereği uzun yargılama yapmadan kararların geçerli hale getirilmek istenmiştir. Yeni çıkan değişik kanun maddeler ile daha kolaylaştırılmaya çalışılsada, eşlerin birbirlerinde kopması veya bir daha bir araya gelememesi sebebiyle, nüfusa yapılan müracaatlar boşanmış eşlerin beraber başvuru yapma zorunluluğu nedeniyle yerine getirilememektedir.

İtalya ve Avusturya Türklerin yoğun yaşadığı ve ülkemizden geniş göç almış ülkelerdendir. Dolayısıyla bu sorun bu ülkelerde de yaşayan vatandaşlarımızın yaşadığı açık ve nettir. Diğer makalelerde net olarak belirtmemize rağmen burada kısaca bahsedilmiştir.

İtalya Şehirleri - İtalya Avusturya Boşanma Tanıma Tenfiz

  • Adria, Aeolian Islands, Agrigento, Alessandria, Alghero, Ancona, Aosta, L'Aquila, Arezzo, Ascoli Piceno,Asti, Avellino, Bari, Barletta, Belluno, Benevento, Bergamo, Biella, Bologna, Bolzano, Brescia, Brindisi, Cagliari, Campobasso, Caltanissetta, Capri, Capua, Carrara, Caserta, Castrovillari, Catania, Catanzaro, Cattolica, Cenova, Cesena, Chieti, Chioggia, Como, Cosenza, Cremona, Crotone, Cuneo, Elba, Empoli, Enna, Fabriano, Feltre, Ferrara, Floransa, Foggia, Forlí, Frosinone, Gorizia, Grosseto, Iglesias, Imperia, Isernia, Latina, Lecco, Livorno, Lucca, Macerata, Mantova, Massa, Matera, Mazara del Vallo, Messina, Milano ( Milan), Modena, Molfetta, Monza, Napoli ( Naples), Narni, Norcia, Novara, Nuoro, Olbia, Oristano, Orvieto, Osimo, Ostia, Otranto, Padova ( Padua), Palermo, Pantelleria, Parma, Pavia, Pelagie Islands, Perugia, Pesaro, Pescara, Piacenza, Piazza Armerina, Pistoia, Pisa, Pordenone, Potenza, Prato, Ravenna, Reggio di Calabria, Reggio nell' Emilia, Rieti, Rimini, Roma, Rossano, Rovigo, Salerno, Sassari, Savona, Sondrio, Siena, Siracusa, La Spezia, Spoleto, Taranto, Tarviso, Tempio Pausania, Teramo, Terni, Todi, Torino ( Turin), Trapani, Trento, Treviso, Trieste, Udine, Varese, Vasto, Venedik ( Venice), Vercelli, Verona, Viareggio, Vicenza, Viterbo, Vittorio Veneto, İtalya Avusturya Boşanma Tanıma Tenfiz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • İtalya Avusturya Boşanma Tanıma Tenfiz - Yorum
    SEVDA AKÇINAR -
    16 Ağustos 2016

    İtalya Avusturya Boşanma Tanıma Tenfiz Öncelikle bu bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim. Ankara dışına hizmetiniz var mı?

    Cevapla
Yorum Bırak