Atla

Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Tazminat


Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Tazminat

Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Tazminat

Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Tazminat

Kamuda Çalışan İşçilerin işten çıkarılmaları durumunda Alt İşveren olan Taşeron gibi Asıl işverende tüm tazminatlardan sorumludur. Burada SSK lı çalışan İşçi arkadaşların dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri, taşören firmaların ihale bitimine yakın kıdem tazminat alacağı olmadığına dair kağıtların imzalanmamasıdır.

Bu imzalanan kağıtlar ilerde açılacak iş davalarında hak kaybına sebep olmaktadır. Taşeron firmaların denetimi az yapıldığından firma isim değiştirerek aynı kişiler aynı ihaleyi alarak işçileri çalıştırmaktadır. İşçilerin çoğu aynı kişiler olduğundan aynı firma ile çalıştıklarını sanmaktadırlar.  

Taşeron kendisi sorumlulukdan kurtulmaktadır. Çünkü İşçi dava açtığında eski taşeron firmalara açsa bile kapandığından tazminatı hak etse bile fiilen şirket olmadığında tazminatını hiç bir şekilde tanzim edemiyecektir. Burda Tek çare Kamuda çalışan işçilerin Alt işveren ile Asıl işveren davalı olarak gösterilmelidir.

iş hukuku kıdem tazminatı davaları

Kamuda çalışan işçilerin açacakları davada Kıdem İhbar Tazminatı ile birlikte Maaş Alacakları, kullanılmayan Yıllık izin ücretleri, fazla mesai ücretleri, Dini ve Resmi bayram ve hafta sonu çalışma ücretleri aynı davada açabilirler. Kamuda Çalışan İşçilerin Tazminat hakkında örnek kararları okuyabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Yargıtay Kararı - Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Tazminat

Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Tazminat konusu ile ilgili yargıtay kararı eklenecektir.  

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Tazminat - Yorum
    GÖKSU ATDAYEVA -
    16 Kasım 2016

    Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Tazminat Konuda belirttiğiniz dava hakkındaki makaleyi beğendim.

    Cevapla
Yorum Bırak