Atla

Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali


Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali

Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali

Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali

Kapıdan satış; işyeri, fuar, panayır gibi satış mekanları dışında yapılan satımlardır. Sanayi ve Ticaret Bakanlığını, kapıdan satış yapacaklarda aranılacak nitelikleri, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a tabi olan ve olmayan kapıdan satışları ve kapıdan satışlara ilişkin uygulama usul ve esaslarını belirler. Kapıdan satışlarda; tüketici, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içinde malı kabul etmekte veya hiçbir gerekçe göstermeden ve hiçbir yükümlülük altına girmeden reddetmekte serbesttir. Hizmetlerin satımında ise bu süre, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Bu süre dolmadan satıcı veya sağlayıcı, kapıdan satış işlemine konu mal veya hizmet karşılığında tüketiciden herhangi bir isim altında ödeme yapmasını veya borç altına sokan herhangi bir belge vermesini isteyemez. Satıcı, cayma bildirimi kendisine ulaştığı andan itibaren yirmi gün içerisinde malı geri almakla yükümlüdür. Tüketici, malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalarından sorumlu değildir. Taksitle yapılan kapıdan satışlarda taksitle satış, kampanyalı kapıdan satışlarda kampanyalı satış hükümleri ayrıca uygulanır. Konuyla bağlantılı olan Devre Mülk Sözleşmesinin Feshi konulu makaleyi okuyabilirsiniz.  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • YURDAGÜL KALAY -
  9 Ağustos 2016

  Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali Bu davanın sonuçlanması ve süresini merak ediyorum..

  Cevapla
 • ÖZLEN BOLAT -
  15 Ağustos 2016

  Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali dava açarken izlenecek yol, dava açma masrafı nedir.

  Cevapla
 • BARAN AKINCI -
  18 Kasım 2016

  Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali Makaleniniz davası ile ilgili net bir yazı olmuş.. teşekkürler..

  Cevapla
 • Öztunç -
  29 Kasım 2016

  Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali Öncelikle bu bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim. Ankara dışına hizmetiniz var mı?

  Cevapla
 • Tokatlıoğlu -
  16 Ocak 2017

  Kapıdan Satış Sözleşmesinin İptali Konuyla ilgili bilgi verirseniz ona göre bir yol izlemek isterim teşekkür ederim.

  Cevapla
Yorum Bırak