Atla

Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası


Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İngiltere  veya  bulunduğunuz Şehirdeki Londra Manchester Türk Konsolosluğuna Müracaat edilerek İngiltere Mahkemelerince veriilen Boşanma Kararının Tanınması Ve tenfizi için Türkiyede Avukata Tanıma Ve tenfiz ve Boşanma için  resimli vekalet verilmesi ile işlemler başlamaktadır.

Yabancı Mahkeme Kararının Aslı Ve apostili ve tercüme edilmiş olması gerekmektedir. İşlemlerin ve usulün düzgün olması açısından tercüme ve noter onayı büromuz tarafından yapılmaktadır.

Boşanma kararında ki eş yabancı ülke vatandaşı ise eşde ya konsolosluk veya bölgede ki noter aracılığı ile vekalet verebilir. Verilen Vekalet yine Apostil yapılmalıdır.

Telefon ile Bilgi alınacağı gibi Mutlaka e-mail adresimizle iletişim ve e-mail adreslerinizi bize bildirilmesi gerekmektedir. Çünkü tüm iletişim dava süreci ve dava evrakları avilkayuyarkaba@gmail.com  adresi üzerinden yapılmaktadır. 

Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Gerekli Belgeler

Yurtdışında alınmış boşanma veya diğer mahkeme kararları Türkiye'de geçerli hale gelmesi için açılacak dava konusu olan kararın tanınması ve tenfizi için gerekli belgeler; Yurtdışı mahkemesi tarafından verilen boşanma kararının asli, Boşanma kararın kesinleşmiş olması ve apostille (özel tasdikname)

Yeminli tercüman tarafından Türkçe'ye tercüme edilmiş ve resmi kurumlar  (Noter, Konsolosluk) tarafından tasdik edilmiş onaylı sureti, Pasaport ve nüfus cüzdan fotokopisi, Ayrıca Türkiye'de tanıma davası için avukata vereceğiniz noter tasdikli veya konsolosluktan resimli boşanma vekaletnamesi yeterli olacaktır.

Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davasında Yetkili Mahkeme

Yetkili Mahkeme : Ankara  İstanbul veya İzmir'de bulunan Asliye Hukuk (Aile Mahkemesi) ‘nde açılabilir.

Mahkeme yetkili olup olmadığını kendisi dikkate almaz. Tanıma tenfiz davasında yetki kamu düzeninden değildir. Davalı taraf mahkemeye yetki yönünden itiraz edecekse ilk itiraz olarak ileri sürmelidir.

tanıma tenfiz davaları avukat

Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz En hızlı Nasıl Olur

Yurtdışında yabancı bir mahkemeden alınmış boşanma veya diğer kararlarınTürkiye'de, Türk Mahkemeleri tarafından tanınmasında açılacak davalarda en çok zaman alan konulardan birisi karşı dava açılacak eşe tebligat ve adrese ulaşamama sorunudur.

Davada davalı tarafın yurtdışında olması nedeniyle tebligat dışişleri bakanlığı aracılığı ile yapılması uzun bir süre geçmesine sebep olmaktadır. Bu durumun çözümü için tarafların her ikisinin de Türkiye'den ayrı birer avukata ayrı vekaletname vermesidir.

Bu durumda yurtdışına tebligat yapılmasına gerek kalmayacak, tüm tebligat ve diğer işlemler avukatınız sizin adınıza işlem yapacaktır. Bu durumda davanın en egeç bir ay içinde sonuçlanıp kesinleşmesi anlamına gelmektedir. Tebligat yapılması davanın bir sene içinde sonuçlanmasına sebebp olabilmektedir. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası - Yorum
  BİRTAN USTABULUT -
  5 Ağustos 2016

  Bir yargıç, iyi niyetle dinlemeli, akıllıca karşılık vermeli, sağlıklı düşünmeli, tarafsızca karar vermelidir.

  Cevapla
 • Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası - Yorum
  SÜMEYYE ŞAHBAZOĞLU -
  17 Ağustos 2016

  Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Sözleşme var nasıl bir yasal işlem başvurusunda bulunabilirim ikametim adana yalnız..

  Cevapla
 • Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası - Yorum
  ATIL ARABACI -
  17 Ağustos 2016

  Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Bu davaların konusunda, zarar görmem nedeniyle maddi ve manevi tazminat Nasıl isterim..

  Cevapla
 • Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası - Yorum
  Mammadov -
  27 Şubat 2017

  Londra Manchester Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Konuda belirttiğiniz dava hakkındaki makaleyi beğendim.

  Cevapla
Yorum Bırak