Atla

Tanım Tenfiz Davasında Yetkili Mahkeme


Tanım Tenfiz Davasında Yetkili Mahkeme

Tanım Tenfiz Davasında Yetkili Mahkeme

Tanım Tenfiz Davasında Yetkili Mahkeme

Tanıma Tenfiz Davasında Genel Mahkemeler, Tanıma Tenfiz Davasında Genel Mahkemeler Hangi İllerde, Tanım Tenfiz Davası Hangi İllerdeki Genel Mahkemelerde Açılır

 • *Yurtdışında verilmiş boşanma yabancı mahkeme kararının Türk Mahkemeleri tarafından tanınması ve tenfizi için açılacak davalarda  yetkili Mahkeme, davalı tarafın Türkiye'deki ikametgahı olan yer mahkemesidir.

 • *Tanınma ve tenfiz davasında Davalı tarafın Türkiye'de ikametgahı bulunmuyor ise, sakini olduğu yerin mahkemesi yetkilidir.

 • *Yukarda ki hususlar dışında, Boşanma tanıma tenfiz davası için GENEL YETKİLİ MAHKEMELER: Ankara İstanbul  veya İzmir'de bulunan Asliye Hukuk (Aile Mahkemesi) ‘nde açılabilir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Tanım Tenfiz Davasında Yetkili Mahkeme - Yorum
  ARZU BODUROĞLU -
  13 Ağustos 2016

  Tanım Tenfiz Davasında Yetkili Mahkeme Sayın avukat Mevcut davanın açma şartları nelerdir.?

  Cevapla
Yorum Bırak