Atla

Türkiye Boşanma


Türkiye Boşanma

Türkiye Boşanma

Türkiye Boşanma

A. YURTDIŞINDA ALINAN BOŞANMA KARARLARININ TANINMASI,  B. YURTDIŞINDAKİ TÜRK VATANDAŞLARIN BOŞANMA DAVASI,  C. TÜRKİYEDE BOŞANMA DAVALARI

Türkiyede boşanma davası nasıl açabilirim şeklinde sorulara büromuzda çok kez muhatap olmaktayız. Tanıma ve tenfiz davasında diğer bir ülke mahkemesince verilen kararın hukuk ilkelerine ve usulüne uygun olup olmadığı incelenmektedir. Eğer uygun ise, diğer ülke tarafından da tanınmaktadır.

Yurtdışında yaşayan Vatandaşlarımızın Türkiyede Boşanma davası açabileceği gibi en yaygın uygulamalardan biride Yurtdışındaki yaşanılan bölgedeki mahkemelerde alınmış boşanma kararının Türkiyede Tanıtılması Ve tenfiz davası ile olmaktadır.

Türk Vatandaşlarımızın Gerek tanıma tenfiz davası gerekse Bışanma Davasını Türkiyede açmaları durumunda mutlaka boşanacak eşlerle anlaşmış olmaları ve türkiyede boşanma konusunda uzmanlaşmış boşanma avukatı ile ayrı ayrı temsil ederek davayı takip etmeleri durumunda daha hızlı sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Türkiyede Avukat tutmaları durumunda Ankara barosu sayfasında Avukatın Boşanma konularında alacakları ücretlerini araştırıp fikir edinebilir.Ankara Avukat

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • FATİH DAĞTEKİN -
  7 Ağustos 2016

  Türkiye Boşanma Davayı açma şartları nelerdir..

  Cevapla
 • DEVRİM BAYLAVLI -
  25 Ağustos 2016

  Türkiye Boşanma Bu davada bir çok talebim oldu hiç bir şekilde sonuç alamadım bundan sonra ne yapılabilir.

  Cevapla
Yorum Bırak