Atla

Türkiye Boşanma


Türkiye Boşanma

Türkiye Boşanma

Türkiye Boşanma

YURTDIŞINDA ALINAN BOŞANMA KARARLARININ TANINMASI, YURTDIŞINDAKİ TÜRK VATANDAŞLARIN BOŞANMA DAVASI,  TÜRKİYEDE BOŞANMA DAVALARI

Türkiyede boşanma davası nasıl açabilirim şeklinde sorulara büromuzda çok kez muhatap olmaktayız. Tanıma ve tenfiz davasında diğer bir ülke mahkemesince verilen kararın hukuk ilkelerine ve usulüne uygun olup olmadığı incelenmektedir. Eğer uygun ise, diğer ülke tarafından da tanınmaktadır.

Yurtdışında yaşayan Vatandaşlarımızın Türkiyede Boşanma davası açabileceği gibi en yaygın uygulamalardan biride Yurtdışındaki yaşanılan bölgedeki mahkemelerde alınmış boşanma kararının Türkiyede Tanıtılması Ve tenfiz davası ile olmaktadır.

Türk Vatandaşlarımızın Gerek tanıma tenfiz davası gerekse Bışanma Davasını Türkiyede açmaları durumunda mutlaka boşanacak eşlerle anlaşmış olmaları ve türkiyede boşanma konusunda uzmanlaşmış boşanma avukatı ile ayrı ayrı temsil ederek davayı takip etmeleri durumunda daha hızlı sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Türkiyede Avukat tutmaları durumunda Ankara barosu sayfasında Avukatın Boşanma konularında alacakları ücretlerini araştırıp fikir edinebilir.Ankara Avukat

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Türkiye Boşanma - Yorum
  FATİH DAĞTEKİN -
  7 Ağustos 2016

  Türkiye Boşanma Davayı açma şartları nelerdir..

  Cevapla
 • Türkiye Boşanma - Yorum
  DEVRİM BAYLAVLI -
  25 Ağustos 2016

  Türkiye Boşanma Bu davada bir çok talebim oldu hiç bir şekilde sonuç alamadım bundan sonra ne yapılabilir.

  Cevapla
Yorum Bırak