Türkiye Boşanma

İlkay Hukuk Bürosu Makaleler
İlkay Hukuk Bürosu > Tanıma ve Tenfiz  > Türkiye Boşanma

Türkiye Boşanma

Türkiye Boşanma

Türkiye de boşanma davası nasıl açabilirim şeklinde sorulara büromuzda çok kez muhatap olmaktayız. Tanıma ve tenfiz davasında diğer bir ülke mahkemesince verilen kararın hukuk ilkelerine ve usulüne uygun olup olmadığı incelenmektedir. Eğer uygun ise, diğer ülke tarafından da tanınmaktadır.

YURT DIŞINDA ALINAN BOŞANMA KARARLARININ TANINMASI, YURT DIŞINDAKİ TÜRK VATANDAŞLARIN BOŞANMA DAVASI,  TÜRKİYE DE BOŞANMA DAVALARI

Yurt dışında yaşayan Vatandaşlarımızın Türkiye de Boşanma davası açabileceği gibi en yaygın uygulamalardan biride Yurt dışındaki yaşanılan bölgedeki mahkemelerde alınmış boşanma kararının Türkiye de Tanıtılması Ve tenfiz davası ile olmaktadır.

Türk Vatandaşlarımızın Gerek tanıma tenfiz davası gerekse Boşanma Davasını Türkiye de açmaları durumunda mutlaka boşanacak eşlerle anlaşmış olmaları ve Türkiye de boşanma konusunda uzmanlaşmış boşanma avukatı ile ayrı ayrı temsil ederek davayı takip etmeleri durumunda daha hızlı sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Yurt dışında verilen boşanma mahkeme kararının Türkiye’de tanınması için açılan davadır.
Yabancı ülke mahkemeleri tarafından verilen boşanma kararının Türkiye’de geçerliliğinin sağlanması adına açılması gereken dava türüdür.

Ankara Boşanma Davaları

Boşanma dava dilekçesi, taraflardan birisi tarafından ya da çiftlerin birlikte hazırladıkları bir dilekçe türüdür. Dilekçenin verileceği mahkemeler, çiftlerin birlikte ikamet ettikleri adresin ya da çiftlerden birisinin son 6 ay içerisinde ikamet ettiği adresin bağlı bulunduğu aile mahkemeleridir.

Boşanma davasının açılabilmesi için ilk adım olan boşanma davası dilekçelerinin hazırlanmasında avukat desteği, dava sonuçlarına önemli derecede etki edebilecek niteliktedir.

O nedenle bulunduğunuz şehirde açacağınız bir boşanma davası için o şehirdeki avukatlardan hizmet alınmasında fayda vardır. Örneğin Ankara’da açacağınız boşanma davası için Ankara boşanma referas ile bulunan sizin için en uygun kişilerdir.

Faaliyetlerini sürdürdüğü şehirde, birçok hukuki tecrübe edindiği için Ankara boşanma, boşanma dilekçesinden sonraki dava süreçlerinde de en etkin yönlendirmeleri yapacaktır. Ankara boşanma avukatları, Ankara’daki mahkemelerdeki deneyimlerini kullanarak sağlayacağı katkı ile boşanma davasının en doğru ve en etkin bir şekilde olabilecek en kısa sürelerde tamamlanmasını sağlayabilir.

Eğer sizde Ankara’da boşanma davası açmak üzereyseniz, Ankara boşanma avukatları iletişim bilgileri için Ankara Barosunun resmi internet sitesi üzerindeki sorgu ekranından yararlanabilirsiniz.

Türkiyede Avukat tutmaları durumunda Ankara barosu sayfasında Avukatın Boşanma konularında alacakları ücretlerini araştırıp fikir edinebilir.Ankara Avukat

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Avukata İlk Soruyu Siz Sormak İster Misiniz?

Avukata Soru Sor