Türkiye Boşanma

İlkay Hukuk Bürosu Makaleler
İlkay Hukuk Bürosu > Tanıma ve Tenfiz  > Türkiye Boşanma

Türkiye Boşanma

Türkiye Boşanma

Türkiye Boşanma

YURTDIŞINDA ALINAN BOŞANMA KARARLARININ TANINMASI, YURTDIŞINDAKİ TÜRK VATANDAŞLARIN BOŞANMA DAVASI,  TÜRKİYEDE BOŞANMA DAVALARI

Türkiyede boşanma davası nasıl açabilirim şeklinde sorulara büromuzda çok kez muhatap olmaktayız. Tanıma ve tenfiz davasında diğer bir ülke mahkemesince verilen kararın hukuk ilkelerine ve usulüne uygun olup olmadığı incelenmektedir. Eğer uygun ise, diğer ülke tarafından da tanınmaktadır.

Yurtdışında yaşayan Vatandaşlarımızın Türkiyede Boşanma davası açabileceği gibi en yaygın uygulamalardan biride Yurtdışındaki yaşanılan bölgedeki mahkemelerde alınmış boşanma kararının Türkiyede Tanıtılması Ve tenfiz davası ile olmaktadır.

Türk Vatandaşlarımızın Gerek tanıma tenfiz davası gerekse Bışanma Davasını Türkiyede açmaları durumunda mutlaka boşanacak eşlerle anlaşmış olmaları ve türkiyede boşanma konusunda uzmanlaşmış boşanma avukatı ile ayrı ayrı temsil ederek davayı takip etmeleri durumunda daha hızlı sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Türkiyede Avukat tutmaları durumunda Ankara barosu sayfasında Avukatın Boşanma konularında alacakları ücretlerini araştırıp fikir edinebilir.Ankara Avukat

0 Yorum

Yorum Bırak