Atla

Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı


Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı

Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı

Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı

 Ücret Alacağı Davası, Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı, Ücret Alacağı Davası Dilekçe Örneği, İşçi Ücret Alacağı Davası

ÜCRET Genel anlamda ücret bir kimseye bir iş karşılığında işveren veya üçüncü kişiler tarafından sağlanan ve para ile ödenen tutardır.

Ücret, prim, ikramiye ve bu nitelikteki her çeşit istihkak kural olarak, Türk parası ile işyerinde veya özel olarak açılan bir banka hesabına ödenir. Ücret, prim, ikramiye ve bu nitelikteki her çeşit istihkak, yabancı para olarak kararlaştırılmış ise ödeme günündeki rayice göre Türk parası ile ödeme yapılabilir.

ÜCRET ALACAĞI DAVASI YARGITAY KARARLARI

T.C YARGITAY 22.Hukuk Dairesi Esas: 2014 / 13710 Karar: 2015 / 22331 Karar Tarihi: 29.06.2015

ÖZET: Davacının ücretinin, tanık beyanları ve emsal ücret araştırmasına göre USD olabileceği, davacının ücretinin işverence USD olarak belirlendiği gerekçesiyle hükme esas alınan ve davalı işveren imzalı belge incelendiğinde, ekstra işler saat ücreti olarak tanzim edildiği, davacı ismi karşısında yazan USD'nin maaş karşılığı olduğunun net olarak anlaşılmaması karşısında, davacının ücretinin tanık beyanları ve emsal ücret araştırması neticesinde USD olduğu gözetilmeden eksik incelemeye dayalı karar verilmiş olması bozmayı gerektirmiştir.(4857 S. K. m. 41, 44, 46)

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı - Yorum
  GÜLCE ATİK -
  15 Ağustos 2016

  Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı Acaba bu dava ne kadar sürer veya sonuçlanır..

  Cevapla
 • Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı - Yorum
  HAYDAR TATLI -
  26 Ekim 2016

  Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı Bu davanın sonuçlanması ve süresini merak ediyorum..

  Cevapla
Yorum Bırak