Atla

Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı


Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı

Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı

Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı

 A. Ücret Alacağı Davası, B. Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı, C. Ücret Alacağı Davası Dilekçe Örneği, D. İşçi Ücret Alacağı Davası ÜCRET Genel anlamda ücret bir kimseye bir iş karşılığında işveren veya üçüncü kişiler tarafından sağlanan ve para ile ödenen tutardır Ücret, prim, ikramiye ve bu nitelikteki her çeşit istihkak kural olarak, Türk parası ile işyerinde veya özel olarak açılan bir banka hesabına ödenir. Ücret, prim, ikramiye ve bu nitelikteki her çeşit istihkak, yabancı para olarak kararlaştırılmış ise ödeme günündeki rayice göre Türk parası ile ödeme yapılabilir.

ÜCRET ALACAĞI DAVASI YARGITAY KARARLARI

T.C YARGITAY 22.Hukuk Dairesi Esas: 2014 / 13710 Karar: 2015 / 22331 Karar Tarihi: 29.06.2015 ÖZET: Davacının ücretinin, tanık beyanları ve emsal ücret araştırmasına göre … USD olabileceği, davacının ücretinin işverence … USD olarak belirlendiği gerekçesiyle hükme esas alınan ve davalı işveren imzalı belge incelendiğinde, ekstra işler saat ücreti olarak tanzim edildiği, davacı ismi karşısında yazan … USD'nin maaş karşılığı olduğunun net olarak anlaşılmaması karşısında, davacının ücretinin tanık beyanları ve emsal ücret araştırması neticesinde … USD olduğu gözetilmeden eksik incelemeye dayalı karar verilmiş olması bozmayı gerektirmiştir.(4857 S. K. m. 41, 44, 46)  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • GÜLCE ATİK -
  15 Ağustos 2016

  Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı Acaba bu dava ne kadar sürer veya sonuçlanır..

  Cevapla
 • HAYDAR TATLI -
  26 Ekim 2016

  Ücret Alacağı Davası Kıdem Ve İhbar Tazminatı Bu davanın sonuçlanması ve süresini merak ediyorum..

  Cevapla
Yorum Bırak