Atla

Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz


Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz

Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz

Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz

   YABANCI ÜLKE MAHKEMELERİNİN VERMİŞ OLDUĞU BOŞANMA KARARININ TÜRKİYEDE TANITILMASI 

Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz için, Lüksemburg Mahkemeleri tarafından verilmiş olan boşanma kararının Türk Mahkemeleri tarafından tanınması için dava açılması gerekmektedir. Tanıma davası için Türkiye'de yetkili mahkemeye bu kararın tanınması için yazılacak dilekçe ile başvurularak dava açılır.

Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz için, Türkiye'de yetkili mahkeme davalı kişinin ikametgahı mahkemesidir. Eğer davalının Türkiye'de ikametgahı bulunmuyorsa Eğer Türkiye'de ikametgahı yoksa sakin olduğu yer mahkemesi, bu dahi yoksa Ankara, İstanbul, İzmir mahkemeleri yetkilidir.

Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz için, Yabancı Ülke Mahkemeleri tarafından verilmiş olan boşanma kararı Türk Mahkemeleri tarafından tanınmalıdır. Aksi halde Türk Hukuku'na göre taraflar halen evli durumdadır. Türkiye'de tanıma davası için Türkiye'de bulunan bir avukata vekaletname verdiğiniz takdirde ,

Türkiye'ye gitmeniz gerekli değildir. Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz için, Yabancı Ülke Mahkemeleri tarafından  verilen boşanma kararı Türk Mahkemesinde tanınmadıkça taraflar halen evli göründüklerinden tekrar evlenmeleri de mümkün değildir. Taraflar bir şekilde başkaları ile evlenmiş olsalar da bu evlenmeler hükümsüzdür.

Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz için, Yabancı Ülke MAHKEMELERİNCE verilmiş olan boşanma kararı Türkiye'de mahkeme tarafından tanınmadıkça, 

Türk Hukukunca taraflar evli sayılır. (HALA EVLİSİNİZ). Bunun neticesi olarak, eşin yasal miras hakları ve evlilikten kaynaklanan diğer hakları devam eder.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz - Yorum
    Nerkis -
    26 Şubat 2017

    Yabancı Ülkede Boşanma Tanıma Tenfiz Konuyla ilgili bilgi verirseniz ona göre bir yol izlemek isterim teşekkür ederim.

    Cevapla
Yorum Bırak