Atla

ABD Boşanma Tanıma Tenfiz


ABD Boşanma Tanıma Tenfiz

ABD Boşanma Tanıma Tenfiz

ABD Boşanma Tanıma Tenfiz

ABD Boşanma Tanıma Ve Tenfiz ABD boşanma Tanıma ve tenfiz konularında nasıl ki evlilik konsolosluk aracılığıyla yürütülüyorsa bu konuda da aynı şekilde konsolosluktan yardım almak gerekir.

ABD mahkemeleri tarafından boşanmasına karar verilen çift vatandaş bir kişinin bu boşanmayı ikinci kimliğinin ait olduğu ülkede de geçerli olmasını sağlaması için o ülke konsolosluğuna gerekli evraklar ile müracaat etmesi gereklidir.

amerika tanıma ve tenfiz

Konsolosluğa başvuru yapılır ve boşanmanın tanınma ve tenfiz işlemlerinin yapılacağı ülkeden bir avukata vekalet verilir. Vekalet esnasında mahkemeden alınan boşanma kararı ile çeşitli işlem evrakları da tamam olmalıdır.

Verilen evraklardan yalnızca ABD mahkemelerince onaylanan boşanma kararı aslı şeklinde dosyaya eklenir.

Diğer tüm evraklar hem aslı hem de çevrilmiş hali ile tarafımızdan uyarlanarak dosyada ana dilde yer alacaktır.

Tercüme işleminin yapıldığı evraklar noter tarafından onaylanarak dosyaya ekleneceğinden mahkemeye delil olarak sunulduğu takdirde herhangi bir sorun oluşumuna yer vermez.

Vekaletin apostil yapılması için bulunulan yerden bir noterde onay alınması şarttır. Aksi halde mahkemeler uluslar arası boşanma kuralları gereği vekaleti geçerli görmez.

amerika tanıma ve tenfiz davası nasıl açılır

Verilen vekaletler her zaman bilgi alabileceğiniz konular olduğundan mail adresimize yollayacağınız mail adresiniz üzerinden dilediğiniz her konuyu danışmak, ilerleme hakkında bilgi almak için her türlü sorunuzu cevaplamaya hazır olacağımızı bilmelisiniz.

Verilen telefon numaralarından da boşanma işlemi tanıma hakkında bilgi almanız mümkündür ama ilerleyen zamanlarda tüm iletişim için mail yolu kullanılacaktır.

ABD boşanma tanıma ve tenfiz işlemleri için gerekli belgeler:

ABD'de alınan boşanma kararının aslı ve bir onaylı sureti

Özel bir tasdikname olan apostille ile boşanma kararının kesinliği

Kişiye ait pasaportun ve vatandaşı olduğu ülkeye ait kimliğin fotokopisi. Kişi çift vatandaş ise iki kimlik fotokopisini de göndermesi gerekebilir.

Evrak eksiği olmaması açısından iki fotokopi de istenmektedir.

Vekaletname konusunda en önemli nokta vereceğiniz tasdikli vekaletnamenin noter onaylı ve resimli olmasıdır. Resimli olmayan vekaletnameler mahkemece kabul edilmeyecektir. Vekaletname hazırlarken noter onaylı resimli bir evrak hazırlayamazsanız bu işi konsolosluk tarafından da yaptırabilir, onay aldıktan sonra avukata vekalet verebilirsiniz.

ABD Boşanma Tanıma Tenfiz boşanma avukatı

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • ABD Boşanma Tanıma Tenfiz - Yorum
  SULTAN GÖKYAR -
  14 Ağustos 2016

  ABD Boşanma Tanıma Tenfiz Bu dava açmak için bilmeniz gerekenler nelerdir. dava açmak için nasıl bir yol izlenir

  Cevapla
 • ABD Boşanma Tanıma Tenfiz - Yorum
  MELİSA ÖZGEDİK -
  15 Ağustos 2016

  ABD Boşanma Tanıma Tenfiz hukuk mahkemesine temyiz dilekçesi örneği varmıdır. Bana yardımcı olurmusunuz..

  Cevapla
 • ABD Boşanma Tanıma Tenfiz - Yorum
  SEREN KARNAS -
  1 Eylül 2016

  ABD Boşanma Tanıma Tenfiz Bu dava açmak için bilmeniz gerekenler nelerdir. dava açmak için nasıl bir yol izlenir

  Cevapla
 • ABD Boşanma Tanıma Tenfiz - Yorum
  ELİF TEMELOĞLU -
  22 Kasım 2016

  ABD Boşanma Tanıma Tenfiz Bu duruma karşılık olarak dava açmak istiyorum.

  Cevapla
Yorum Bırak