Atla

Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır


Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır

Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır

Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır

Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır: Boşanma davası, Aile Mahkemesine yoksa, Asliye Hukuk Mahkemesinde açılır. 

Yargıtay Kararı - Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır?

T.C. YARGITAY 2.Hukuk Dairesi Esas:  2012/20497 Karar: 2013/7702 Karar Tarihi: 20.03.2013

BOŞANMA DAVASI - TARAFLARIN SON DEFA BİRLİKTE OTURDUKLARI YERİ YETKİLİ OLARAK GÖSTERMİŞ BULUNMASI - DAVACININ TERCİHİNİ KENDİ YERLEŞİM YERİNDEN YANA YAPMIŞ OLMASINDA YETKİ AÇISINDAN YANLIŞLIK BULUNMAMASI - HÜKMÜN ONANMASI

ÖZET:  Olayda davalının cevap dilekçesinde ileri sürdüğü yetki itirazında, yönünde bir beyanın bulunmamasına,açıklamasıyla, son defa birlikte oturdukları yeri yetkili olarak göstermiş bulunmasına, davacının tercihini kendi yerleşim yerinden yana yapmış olmasında yetki açısından bir yanlışlık bulunmamasına göre, davalının bu yöne ilişkin temyiz itirazları yerinde görülmediği gibi, esasa ilişkin temyiz itirazları da yersiz bulunduğundan usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına karar verilmiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır - Yorum
  KOREL ESKİMEN -
  22 Ağustos 2016

  Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır Bu dava açmak için bilmeniz gerekenler nelerdir. dava açmak için nasıl bir yol izlenir

  Cevapla
 • Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır - Yorum
  GÖKHAN ANADOL -
  28 Ekim 2016

  Boşanma Davası Hangi Mahkemeye Açılır Öncelikle bu bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim. Ankara dışına hizmetiniz var mı?

  Cevapla
Yorum Bırak