Atla

Boşanma Yargıtay Bozma


Boşanma Yargıtay Bozma

Boşanma Yargıtay Bozma

Boşanma Yargıtay Bozma

Boşanma davaları evlenmiş eşler tarafından, evliliklerinin yürümediği ve anlaşamadığı yada diğer sebeplere dayanarak, oturduğu yetkili aile mahkemesine müracaat ederek dava açabilmektedir. Açılan boşanma davasında yasal süre içerisinde boşanmaya sebep olaylar, belgeler ve tanıklar bildirilerek, boşanmaya sebep kişinin karşı tarafın olduğu bu olaylar nedeniyle kusurlu sayılması talep eder. Bu kusur nedeniyle evliliği bitme ihtimaline karşıda maddi ve manevi tazminatta ayrıca isteyebilir.

Aile mahkemesi boşanma davasında sunulan delliler incelenerek bir karar vermektedir. Bu karar boşanma olabilir yada boşanma davasını red edebilir. Ayrıca velayet konusunda, nafaka konusunda ve tazminat konusunda olumlu ve olumsuz karar verebilmektedir.

Verien bu karar 1 ay içinde gerekçeli olarak yazılır ve eşlere tebliğ edilir. Eşlerde aile mahkemesinin vermiş olduğu kararlardan hepsini yada bir bölümüne itiraz etmek suretiyle istinaf mahkemesi tarafından incelenmesini isteyebilir.

İstinaf mahkemesi yapılan bu itirazı değerlendirerek, kararı düzeltebilir, yada dosyanın eksiklikden dolayı geri yollayabilir, yada yargıtay yolu açık olmak üzere bir karar verebilir.

Yargıtay Kararı - Boşanma Yargıtay Bozma

Boşanma Yargıtay Bozma Konusu İle İlgili Yargıtay Kararı Eklenecektir.   Ankara Avukat

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak