Atla

Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır


Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır

Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır

Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır

Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Sorusu Sorulduğunda Kıdem ve İhbar Tazminatı Alınabilmesi İçin İşçinin İş Sözleşmesini Haklı olarak fesh etmiş olması gerekmektedir..

Fesih Sebebini Mutlaka İşverene Yazılı olarak Noter aracılığı ile bildirilmesi gerekmektedir.(Noterden İhtar Çekileceği Gibi İş Mahkemesine de Dava Açılabilir) Yazılı olarak bildirililen haklı sebeplerin giderilmesi ve ve alamadığınız ödemeleri ödenmesi için belirli sürenin dolmasını bekleyin.

İhtarnamede belirtilen sürede kıdem tazminatınız hesabınıza yatırılmamış ise artık hukuksal sürecin başlatılması gerekmektedir. İşçi alacaklarında yapılan düzenleme gereği tazminat talepleri için işçi gerek kendisi yada avukat aracılığı ile arabuluculuk merkezlerinebaşvuru yaparak konun uzlaşma ile çözülmesini talep etmeis gerekmektedir.

Arabulucu başvurusu olumsuz sonuçlanması durumunda en kısa sürede İş Mahkemelerine Kıdem İhbar Tazminatı Ve Diğer Alacaklarınız için İŞ MAHKEMESİNE dava açılmalıdır.

En çok açılan iş davaları, işçi alacakları ile ilgili iş davaları ve hizmet tespiti ile ilgili iş davalarıdır. İşçi alacakları davalarında kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, yıllık izin ücretleri, fazla mesai ücretleri, ödenmemiş ücretler vb. istenir. Ücretlerin asgari ücret olarak gösterilmiş olması hakimi bağlamaz. Hakim gerçek ücretin tespiti için ilgili yerlere yazı yazar ve tanıkları dinler.

İş Davalarını bireysel takip edeceğiniz gibi  Avukat a vekalet verilmesi durumunda davanız da  açılabilir. Davanın Avukat İle takip edilmesi herzaman faydalı olup, alacaklarınız ve hak kaybınızı en aza indirir.

işyeri devrinde işçinin rızası

Yargıtay Kararı - Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır

İŞÇİLİK ALACAKLARI DAVASI - ISLAH DİLEKÇESİNDE İHBAR VE YILLIK İZİN ALACAĞINA EN YÜKSEK BANKA MEVDUAT FAİZİ TALEP ETTİĞİ - YASAL FAİZ ORANINI AŞMAMAK ÜZERE EN YÜKSEK BANKA MEVDUAT FAİZİ YÜRÜTÜLMESİ GEREĞİ - YASAL FAİZ YÜRÜTÜLDÜĞÜ

ÖZET: Islah dilekçesinde ihbar ve yıllık izin alacağına en yüksek banka mevduat faizi talep ettiğinden bu alacakların ıslah dilekçesi ile talep edilip hüküm altına alınan bölümüne yasal faiz oranını aşmamak üzere en yüksek banka mevduat faizi yürütülmesi gerekirken yasal faiz yürütülmüş olması bozmayı gerektirmiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır - Yorum
  YASEMİN ÖZDİL -
  7 Eylül 2016

  Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır Bu dava için nasıl bir hazırlık aşaması vardır..Cevap verirseniz sevinirim..

  Cevapla
 • Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır - Yorum
  SUNA ÇAPAR -
  9 Eylül 2016

  Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır Bu davanın Masrafı ne kadar? Bu dava maliyetli mi bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevapla
 • Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Hesaplanır - Yorum
  KASIM KOCA -
  21 Ekim 2016

  Kıdem Tazminatı davası açarak tazminatımı almak istiyorum. Ama TazminatNasıl Alınır nasıl Hesaplanır bu dava için nereden başlamam gerekiyor bilmiyorum. Bana yardımcı olurmusunuz..

  Cevapla
Yorum Bırak