Atla

Kira Sözleşmesi Örneği Çeşitleri


Kira Sözleşmesi Örneği Çeşitleri

Kira Sözleşmesi Örneği Çeşitleri

Kira Sözleşmesi Örneği Çeşitleri

İki çeşit kira sözleşmesi vardır; Yazılı kira sözleşmesi ve Sözlü kira sözleşmesi.Kira sözleşmesinin yazılı olarak yapılmasında ispat açısından sayısız fayda vardır.

Hatta aktin noterde yapılması, gelecekte olabilecek anlaşmazlıkların kolay yönden çözümü açısından sağlıklı bir yoldur.

Zira noterde yapılan bir sözleşmenin varlığına, imzasına ve içeriğine yapılan itirazlar kabul görmez. Kira akdi sözlü olarak da gerçekleştirilirse, sözleşmenin sıhhati ve ispatı açısından zorluklar meydana gelebilir. 

Yargıtay Kararı - Kira Sözleşmesi Örneği Çeşitleri

KİRA SÖZLEŞMESİNDEN KAYNAKLANAN DAVA - DAVA DEĞERİNE BAKILMAKSIZIN DAVAYA BAKMA GÖREVİNİN SULH HUKUK MAHKEMESİNE AİT OLMASI - GÖREVSİZLİK KARARI VERİLMESİ GEREĞİ - HÜKMÜN BOZULDUĞU

ÖZET: Somut olayımızda; dava, kira sözleşmesinden kaynaklanmakta olup dava 13.06.2013 tarihinde açılmıştır.

Dava tarihinde yürürlükte olan HMK. 4/1-a maddesi gereğince dava değerine bakılmaksızın davaya bakma görevi Sulh Hukuk Mahkemesine aittir.

Bu nedenle mahkemece görevsizlik kararı verilmesi gerekirken yazılı şekilde işin esası hakkında karar verilmesi doğru değildir. Hüküm bu nedenle bozulmalıdır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Kira Sözleşmesi Örneği Çeşitleri - Yorum
    Şencan -
    28 Şubat 2017

    Kira Sözleşmesi Örneği Çeşitleri Bu konuda dava dilekçesi nasıl yazılır nedeniler nasıl açıklanır.

    Cevapla
Yorum Bırak