Eşim Sevgilisine Geceleri SMS atmış! Sadakatsizlik Nedeniyle Boşanma Davası Açabilir Miyim? Tazminat Alır Mıyım?

Eşim Sevgilisine Geceleri SMS atmış! Sadakatsizlik Nedeniyle Boşanma Davası Açabilir Miyim? Tazminat Alır Mıyım?
Mahkemenin verdiği karar evli çiftlere emsal olacak nitelikte oldu. Aldatan eş kanıtlanmasa bile geceleri mesajlaşıyor ise boşanma sebebi olarak sayılabilecek.

Eşim Sevgilisine Geceleri SMS atmış! Sadakatsizlik Nedeniyle Boşanma Davası Açabilir Miyim? Tazminat Alır Mıyım? Yargıtay’ın boşanma davasında aldığı karar diğer davalara emsal nitelikte oldu. Mahkemede evli bir kişinin başka bir kişiye gece mesaj atması sadakatsizlik olarak nitelendirildi.

Evli çift gündelik yaşamlarına devam ederken kadın gece yarısı başka bir erkeğe mesaj attı. Bu mesajlar ise boşanma davasında delil olarak sunuldu. Kadının gece başka bir erkeğe mesaj atması boşanma sebebi sayılır mı sorusunu akıllara getirdi.

Peki, eşim sevgilisine geceleri SMS atmış, sadakatsizlik nedeniyle boşanma davası açabilir miyim, tazminat alır mıyım? İşte, eşim sevgilisine geceleri SMS atmış, sadakatsizlik nedeniyle boşanma davası açabilir miyim, tazminat alır mıyım hakkında merak edilen bütün detaylar…

Gece Yarısı Sevgiliye Mesaj Atan Eşe Boşanma Davası

Uzun bir zamandır geçimsizlik yaşayan evli çift boşanma istemi ile mahkemeye başvurdu. İki taraf da karşılıklı olarak Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı ve boşanma sebeplerini sundu.

Adam, kadının geceleri başka bir erkeğe mesaj atmasını ve telefon görüşmesi yapmasını boşanma sebebi olarak sundu. Mahkeme ise tarafların davalarını kabul etti ve boşanma davası sonucunda çifti boşadı. Çiftin boşanma kararı ile çocukların velayeti de anneye verildi.

Davacı olan erkek boşanma sebebi olarak eşinin gece başka bir erkeğe mesaj atmasını öne sürdü. Kadının geceleri başka bir erkekle telefon görüşmesi yaptığı tespit edildi ve mahkeme kadını ağır kusurlu buldu.

Mahkemenin aldığı karara göre kadının erkek yararına tazminat ödemesine karar verildi. Ayrıca kadının başvurduğu tazminat taleplerinin tümü reddedildi. Mahkemenin verdiği karar evli çiftlere emsal olacak nitelikte oldu. Aldatan eş kanıtlanmasa bile geceleri mesajlaşıyor ise boşanma sebebi olarak sayılabilecek.

Sadakatsizlik Olarak Değerlendirildi

Kadının gece yarısı başka bir erkeğe mesaj atması mahkeme tarafından sadakatsizlik olarak ifade edildi. Kadının sıklıkla geç saatlerde ve farklı zamanlarda aynı kişiyi aradığı tespit edildi.

Kadın ise mahkeme devam ederken başka bir erkeğe karşı ilgisi olduğunu doğruladı. Evlilik esnasında kadının yaptığı davranışların güven sarsıcı boyutu aştığına karar verildi. Bu karar sonucunda ise kadının davranışlarının sadakatsizlik olduğuna karar verildi.

Boşanma talebi ile mahkemeye giden taraflardan birisi olan kadın mahkeme kararı sonucunda ağır kusurlu bulundu. Temyiz talebi ise yine aynı karara varılması nedeni ile reddedildi.

Bu haber toplam 347 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara