Nafaka Ödemesi Yaparken Açıklama Yazmadım! Nafaka Ödenmiş Sayılır Mı? Nafaka Açıklaması Yoksa Ne Olur?

Nafaka Ödemesi Yaparken Açıklama Yazmadım! Nafaka Ödenmiş Sayılır Mı? Nafaka Açıklaması Yoksa Ne Olur?
Nafaka Ödemesi Yaparken Açıklama Yazmadım! Nafaka Ödenmiş Sayılır Mı? Nafaka Açıklaması Yoksa Ne Olur? Boşanma davası sonucunda kadına adamdan nafaka bağlanıyor. Bu ödemeler bazen elden yapılırken bazen de otomatik ödeme ile gerçekleştiriliyor. Havale ile nafaka ödemesi yaparken de dikkatli olmak gerekiyor. Boşanma sonrası nafaka ödemesi yapan adam açıklama kısmına nafaka olduğunu yazmadı ve hiç beklemediği bir şey oldu. Peki, nafaka ödemesi yaparken açıklama yazmadım, nafaka ödenmiş sayılır mı, nafaka açıklaması yoksa ne olur? İşte, nafaka ödemesi yaparken açıklama yazmadım, nafaka ödenmiş sayılır mı, nafaka açıklaması yoksa ne olur hakkında merak edilen bütün detaylar…

Nafaka Ödemesinde Açıklama Yazmayan Adama Emsal Karar

Para transfer işlemlerinin hepsi internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebiliyor. İnternet bankacılığında kişiler ise genelde dikkatsiz bir şekilde işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Nafaka ödemesi olan adamın dikkatsizliği başına iş açtı. İnternet üzerinden para transferi yaparken açıklama yazmadı ve mahkemeden çıkan karar ile pişman oldu. Ödeme yaparken açıklama kısmına ödemenin neden yapıldığının yazılması gerekiyor. Aksi takdirde ödeme ispatlanamıyor ve kişilerin başına iş açabiliyor. Nafaka ödemesine açıklama yazmayan bu adam pişman olacağı bir sonuçla karşılaştı. Bursa’da 2 sene önce anlaşmalı boşanma davası açan çiftin boşanma davası hala devam ediyor. Dava süreci ilerlerken mahkeme tarafından kadına nafaka bağlanmasına karar verildi. Her ay 300 TL şeklinde yapılan nafaka ödemesi düzenli olarak kadının hesabına yatırılıyordu. Ancak Haziran 2020 tarihli nafaka ödemesinde M.K. boşanma sürecinde olduğu eşi S.K.’ya nafaka ödemesi yaparken açıklamaya sadaka yazdı. Sadaka yazısını gören kadın ise mahkemeye başvurdu.

Nafaka Yerine Sadaka Verdi!

Aile Mahkemesine başvuran kadın M.K.’nın kendisine nafaka değil, sadaka ödemesi yaptığını belirtti. Bu nedenle M.K.’nın ödemesi gereken Haziran 2020 tarihli nafakasının ödenmediğini iddia etti. S.K.’nın iddiaları sonucunda icra takibi başlatıldı. Adam, nafaka ödemesi yaparken açıklamayı doğru yazmadığı için başına iş açtı ve pişman olacağı bir sonuca varıldı. Mahkeme adamın nafaka ödediği aylardaki ödemelerin açıklamalarını dikkate aldı. Açıklamalarda nafaka ödemesi ve ayı yazmayan bütün tutarların geçersiz olduğuna kanaat getirdi. Bu karar sonrasında adam açıklamalarına nafaka yazmadığı her ayı yeniden ödemek zorunda kaldı. Mahkemenin verdiği karar sonucunda açıklamanın neden olduğu ve ayının doğru yazılması gerektiği belirtildi. Nafaka, boşanma, boşanma davası, karşılıklı boşanma, anlaşmalı boşanma, havale, eft, nafaka ödemesi eft, para transferi açıklama, dava, nafaka nasıl ödenir, emsal yargıtay kararı.

Bu haber toplam 512 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara