Param yok nasıl boşanma davası açabilirim!

Param yok nasıl boşanma davası açabilirim!

Param yok nasıl boşanma davası açabilirim! Bu durumda bulunduğunuz ilin baro başkanlığına müracaat edilerek Adli Yardım talebinde bulunarak ücret ödemeden Avukat talep edebilirsiniz. Ayrıca dava masrafları içinde Adli yardım talep edebilirsiniz.

ADLİ YARDIM BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER;
1) İKAMETGÂH İLMUHABERİ (Muhtardan)
2) FAKİRLİK İLMUHABERİ (Muhtardan)
3) NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4) İKAMET ETTİĞİ TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÜZERİNE KAYITLI TAŞINMAZ OLUP/OLMADIĞINA DAİR BELGE VE TÜM TÜRKİYE GENELİNDEKİ TAŞINMAZ KAYDINA İLİŞKİN E-DEVLET ÇIKTISI
5) E-DEVLET ARAÇ KAYDI SORGUSU
6) ÇALIŞIYORSA MAAŞ BORDROSU/GELİR BELGESİ(ÇALIŞMIYORSA SGK’DAN ALINACAK 4A-4B-4C GELİR BELGESİ)
7) AÇILMIŞ BİR DAVA VAR İSE BELGE FOTOKOPİLERİ
8) OTURDUĞU EV KENDİSİNE AİT İSE TAPU KAYDI FOTOKOPİSİ,KİRADA OTURUYOR İSE KİRA KONTRATI VEYA ÖDEME MAKBUZU, KİRA VERMEKSİZİN OTURUYORSA YANINDA OTURDUĞU KİŞİDEN ALINAN “KİRA VERMEKSİZİN OTURDUĞUNU” GÖSTEREN YAZI.

Boşanmak İstiyorum Param Yok

Aile hukuku veya diğer hukuk dallarında olsun fark etmeksizin, hukuki uyuşmazlığın ortaya çıktığı ilk andan itibaren profesyonel hukuki danışmanlık hizmeti almanız sizin yararınıza olacaktır. Hukuki uyuşmazlıkların büyük bir bölümü hak düşürücü ve zaman aşımı sürelerine sahiptir.

Bu nedenle geç kaldığınız veya mahkemelerin görev ve yetki alanına girmeyen konularda dava açmaya kalktığınız zaman ortaya çıkan yasal hakkınızı kaybetmeniz mümkündür. Boşanma davaları için de aynı durum söz konusu olabilir. Boşanma davası danışma avukatı hizmeti veren kişilerden uzmanlık alanlarına göre bu tip sorunlarla karşılaşmamak adına destek alabilirsiniz.

Günümüz mahkemelerinde en çok görülen davalar arasında yer alan boşanma davaları, zaman zaman eşlerin evlilik sonrası beklediğinden çok daha kötü sonuç almasına neden olmaktadır. Bu tip durumların en büyük nedeni yasal sürecin iyi idare edilmemesi veya gerçekten haksız taraf olunmasıdır.

Ankara Barosu ücretsiz olarak avukatlık hizmeti sağlar. Ankara’daki vatandaşla baro tarafından görevlendirilen avukatlara yönlendirerek dava süreci ücretsiz olarak takip edilir..

Param yok nasıl boşanma davası açabilirim!

Maddi durumu avukat tutmaya elverişli olmayan kişiler için yasalarımızda kanunlar önünde kişilerin haklarının savunulması için farklı uygulamalar yapılmaktadır.

Baro avukatlar tarafından baroya bağlı olarak avukatlar ücretsiz olarak hizmet verir. Baro avukatları ile özellikle evlilik içinde mağduriyet yaşayan kadınların mahkeme önünde savunulması mümkündür. Bu hizmetten yararlanmak için kişinin birtakım şartları taşıması ve hizmet kapsamında yer alıyor olması gerekir.

Ankara’nın başkent olmasının da etkisiyle bu konuda destek sağlayan çok sayıda kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Özellikle kadın haklarının korunması ve şiddetli geçimsizlikte çalışmayan mağdur kadınların haklarının savunulması için gönüllü avukatlık hizmeti verilmektedir.

Ankara Boşanma Davası Danışma

Ankara’nın pek çok yerinde avukatlar tarafından tüm Türkiye’de olduğu gibi yeni nesil danışma hatları kullanılmaktadır. Bazı bürolar online danışma hatlarıyla bazıları ise telefonla danışma hattı ile müvekkillerine hukuki konularda destek olmaktadır. Boşanma davası danışma üzerinden evliliğin bitirilmesine karar verilmeden hemen önce fikir alışverişinde bulunmak son derece önemlidir.

Boşanma davalarında ortaya çıkan başlıca sorunların sizin lehinize çevrilmesi ve evlilik sonrası hem maddi hem de manevi zararlarınızın önlenmesi adına aile hukuku alanında hizmet veren avukatların danışma hatlarından destek almanız mümkündür.

Türk Medeni Kanunu kapsamında boşanmaya ilişkin düzenlenen maddelere göre evliliğin kanunlarda sayılan boşanma sebebiyle sona ermesinden doğan dava hakları, boşanma kararının mahkeme tarafından kesinleştirilmesinden hak kayıpları bulunmaktadır. Bu tip kanuni sürelerin ve dava açmak için yetkili ve görevli yerleşim yeri mahkemesinin neresi olduğunun tespiti için danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

Bu haber toplam 4034 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara