Çalışmamak ve Tembellik Boşanma Sebebi Sayıldı! Boşanma Davası Nasıl Açılır 2023…

Çalışmamak ve Tembellik Boşanma Sebebi Sayıldı! Boşanma Davası Nasıl Açılır 2023…
Evli olduğu eşi tarafından şiddete maruz kaldığını sebep gösteren kadın, boşanmak için Aile Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkeme, boşanmaya yol açan olaylardan tamamen davalı erkeğin sorumlu olduğuna karar vererek tarafların boşanmasına karar verdi.

İstinaf Kararı Bozdu!

Boşanma davasında kusurlu olan koca kararı temyiz etti. Bölge Adliye Mahkemesi, erkeğe isnat edilen bazı kusurların dosya bağlamında kanıtlanmadığını ve bazılarının da usule göre davacı kadın tarafından kanıtlanmadığını tespit etti. Boşanma Davasının reddedilmesi karşısında şoke olan kadın, Bölge Adliye Mahkemesi'nin kararına itiraz etti. Yargıtay 2. Dairesi emsal niteliğinde bir karar verdi.

Çalışmamak ve Tembellik Boşanma Sebebi Sayıldı!

Yargıtay Kararında, kocanın son bir buçuk yıldır çalışmadığı boş boş gezdiği, ailesine maddi destek sağlamadığı vurgulandı. Oy birliği ile alınan karar, kocanın çalışmadığı için kusurlu olduğunu hatırlattı. Kararda şu ifadelere yer verildi: Davalı kocanın evliliğin son 1,5 yılı boyunca çalışmadığı, ortalıkta dolaştığı, bu süre zarfında davacı kadına kendi annesinin baktığı ve davalı kocanın evlilik sorumluluklarını ihmal ettiği tespit edilmiştir.

Boşanma Davası Nasıl Açılır 2023…

Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda taraflar arasında ortak yaşamı sarsan ve birliğin devamına izin vermeyen köklü bir uyumsuzluk söz konusudur. Davacı kadın bu olaylar karşısında dava açmakta haklıdır. Bu şartlar altında eşlerin birlikte yaşamaya zorlamak mümkün görülmediği, yetersiz gerekçe ile davanın reddi kararı verilmesi yanlış olduğunu belirtilerek karar düzeltilmiş ve boşanmaya karar verilmiştir. Boşanma Davası Nasıl Açılır Hakkında bilgi için diğer sayfaya geçiniz...

Bu haber toplam 511 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara