Eşim Sürekli Her Akşam Annesinin Evine Gidiyor! Boşanma Davası Açmak İstiyorum! Boşanma Sebebi Sayılır Mı?

Eşim Sürekli Her Akşam Annesinin Evine Gidiyor! Boşanma Davası Açmak İstiyorum! Boşanma Sebebi Sayılır Mı?
Eşim Sürekli Her Akşam Annesinin Evine Gidiyor! Boşanma Davası Açmak İstiyorum! Boşanma Sebebi Sayılır Mı? Boşanma için birçok farklı sebeple mahkemeye çıkan evli çiftlere bir yenisi daha eklendi. Yeni bir dava açıldı ve çiftlerden birisi eşinin eve gelmemesini boşanma sebebi olarak öne sürdü. Bu durum sebebi ile aynı sorunu yaşayan evli çiftler de bazı soruların yanıtını merak etmeye başladı. Eşi her akşam annesinin evine giden adamdan boşanmak isteyen kadının talebi herkesi şaşırttı. Peki, eşi her akşam annesinin evine giden kadının boşanma talebi sebep sayılır mı? İşte, eşi sürekli her akşam annesinin evine giden kadının boşanma sebebi sayılır mı hakkında merak edilen bütün detaylar…

Eşler Boşanmak İçin Psikolojik Şiddet Mi Uyguluyor?

Ev içerisinde huzursuzluk yaşayan bir çift karşılıklı olarak boşanma davası talebi ile mahkemeye gitti. Mahkemede erkek ağır kusurlu bulunurken kadın ise hafif kusurlu bulundu. Bu karar sonucunda ise mahkeme tarafların karşılıklı olarak boşanmasına karar verdi. Boşanma talebi ise diğer evliliklerde de meydana gelebilen bir sorun olduğu için herkesin dikkatini çekti. Boşanma talebi ile mahkemeye giden kadın, eşinin her akşam annesinin evine gitmesini boşanma sebebi olarak gösterdi. Eşi her akşam iş çıkışı annesine giden ve bunu alışkanlık haline getiren kadın mahkemeye boşanma talebi ile gitti. Erkeğin evinin ihtiyaçlarını gidermemesi, evi terk etmesi ve birlik görevini yerine getirmemesi boşanmak için geçerli bir sebep sayıldı. Kadın ise evin anahtarlarını değiştirmek ve eşinin eşyalarını çöpe atmaktan dolayı kusurlu bulundu. Eşin her akşam annesini ziyaret etmesi boşanma sebebi sayıldığı için diğer davalara emsal olacak bir karar alınmış oldu.

Annesinin Evine Giden Eş Daha Fazla Kusurlu

Eşini ihmal ederek her akşam annesini ziyaret eden erkek mahkeme tarafından daha kusurlu bulundu. Evlilikle kocalık vazifesini yerine getirmeyen adamın mahkeme tarafından kusurlu bulunması diğer boşanma davalarına da emsal olacak bir karar oldu. Mahkeme esnasında kadın da kusurlu bulundu. Erkeğin her akşam annesine gitmesi ve geç saatlere kadar eve gelmemesi boşanma sebepleri arasında yer aldı. Dava sonucunda ise kadına nafaka bağlanarak, boşanma sonrası gereklilikler sağlandı. Boşanmak, boşanmada kusurlu taraf, karı koca, boşanma davası açmak, boşanmak için psikolojik baskı, tazminat, nafaka, boşanma davası, nafaka ödemesi, boşanma davasından nasıl nafaka alınır.

Bu haber toplam 363 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara