Trafik Kazası Olay Yerini Terk Cezası 2019

Trafik Kazası Olay Yerini Terk Cezası 2019

Trafik Kazası Olay Yerini Terk Cezası 2019

Trafik kazasından sonra kaçmanın cezası oldukça fazladır. Yaşanan trafik kazalarının ardından özellikle yaralanmalara ya da ölümlere sebebiyet veren sürücü çözümü olay yerini terk etmekte bulabiliyor. Fakat 2019 yılında yapılan Karayolları Trafik Kanunu’ndaki değişikliğe göre sürücünün olay yerini terk etmesi 2 yıla kadar hapis cezası anlamına gelebiliyor.

Ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazasının yaşanmasının ardından olay yerinin terk etmesinin cezası 3 aydan başlarken 2 yıla kadar çıkabiliyor.

Maddi Hasarlı Kazada Terk

Maddi hasarlı trafik kazasında olay yeri terki cezası ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazasından çok daha hafiftir. Trafik kazasının yaşanmasının ardından kesinlikle olay yeri terk edilmemelidir.

Eğer karşı taraf ile anlaşılmışsa maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı doldurulmalı anlaşma olmazsa da polis aranmalıdır. Şayet bunlar yapılmadan olay yeri terk edilirse ceza alınması da kaçınılmazdır.

Ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazası yapıp kaçmanın cezası hapisken maddi hasarın oluştuğu trafik kazası yapıp kaçmanın cezası 650 TL’dir.

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara