Trafik Kazası Özürlü Raporu Nedir Neden Nasıl Alınır?

Trafik Kazası Özürlü Raporu Nedir Neden Nasıl Alınır?

Trafik Kazası Özürlü Raporu Nedir Neden Nasıl Alınır? Trafik Kazası Özürlü Raporu, Trafik kazası yaralanmalarında kişilerin tazminat hakkı doğar. Yaşanan trafik kazaların bazıları ufak yaralanmalar ile atlatılabilse de bazı kazalar sonucunda da büyük sakatlanmalar yaşanabilir.

Şayet trafik kazası nedeniyle bir kişi özürlü kalmışsa bu kişi tazminat talebinde bulunabilir. Bunun için de ilk olarak özürlü raporu almalıdır.

Trafik Kazası Özürlü Raporu Nedir Neden Nasıl Alınır?

Trafik kazası özürlü raporu ve iş göremezlik oranı, tüm tedavilerin tamamlanması sonrası verilir. Bu sürede iyileşme sürelerine bakılarak yaklaşık 1 yıl geçmesi durumunda verilir.

Trafik Kazası Özürlü Raporu Üniversite hastanelerinde ve adli tıp kurumu başkanlıklarından alınır.

Trafik Kazası Özürlü Raporu ve İş Göremezlik Raporunu Avukat Desteği ile hızlı şekilde Alabilirsiniz.

Trafik Kazası Özürlü Raporu Neden Önemlidir?

Yaralanmalı trafik kazasında tazminat alabilmek için kazasının gerçekleşmesinin ardında 1 yıl içerisinde dava açılmalıdır. 1 yıl içerisinde dava açılması mümkün değilse de her halükarda 10 yıl içinde dava açılması şarttır.

Özürlü raporu ve iş göremezlik raporu ile sigorta şirketine tazminat için başvuru zorunluluğu vardır. Ancak karşı taraftan manevi tazminat talebi var ise dava açılabilmektedir.

Tazminat Miktarı Nasıl Belirlenir?

Trafik kazalarında maddi ve manevi tazminat hakkı doğabilir. Maddi tazminat tutarı da oluşan iş göremezlik oranı ve miktarı ile orantılıdır.

Manevi tazminatın hesaplanması için farklı etkenler de devreye girer. Örneğin ölümlü trafik kazası tazminat miktarı ile yaralanmalı kazalarındaki hesaplama aynı değildir. değildir.

Manevi tazminat belirlenirken ilk olarak zararın boyutuna bakılır. Bir başka önemli olan nokta ise tarafların ekonomik koşullarıdır. Bu etkenlere bakılarak manevi zarar belirlenir ve ne kadar tazminat verilmesi gerektiği mahkemece hesaplanır.

Bu haber toplam 290 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara