Atla

İş Kazası Maddi Tazminat Davası


İş Kazası Maddi Tazminat Davası

İş Kazası Maddi Tazminat Davası

İş Kazası Maddi Tazminat Davası

Tazminat Davası, haksızlığa uğrayan bir kişinin hakkını maddi yönden aramak için açmış olduğu bir dava olarak adlandırılabilir. Kişinin uğradığı zararın giderilmesi ya da yaşanan olaydan psikolojik olarak etkilendiyse de durumun telafisi için zarar görenlere böyle bir hak oluşturulmuştur ve yasal süreçle bu haklarından faydalanabilmeleri seçeneği sunulmuştur.

Tazminat Davası Nedir?

Tazminat davasının yanı sıra Manevi Tazminat Davası da açabilirsiniz. Bunun içinde yapmanız gerekenler hemen hemen aynı şeylerdir. Tazminat davaları biraz karışık bir konu olduğu için Tazminat Davası Hakkında detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Yaşadığınız olayın boyutu ve uğradığınız zararın büyüklüğü dava seyrini ve hak edeceğiniz miktarı değiştirecektir.

               Tazminat Davası Nasıl Açılır? Diye bir soru sorulduğunda ilk olarak size bir haksızlık yapılması ve haksızlığa uğramış olmanız gerekmektedir. Örneğin bu haksızlık; işten atılma, dolandırılma, hakarette uğrama ya da boşanmış olma olabilir. Tüm bu bahsettiğimiz durumlardaki davaların seyri birbirinden farklıdır.

Eğer sizde haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız ve bunu bir takım belge, evrak ve şahitlerle ispat edebilecekseniz bu davalara başvurduğunuzda çok yüksek ihtimalle haklı kabul edileceksinizdir. Daha sonra ise gerekli harç parasını yatırarak avukatınızla beraber mahkemeye başvurmalısınız.

Eğer açacağınız dava Boşanma Tazminat Davası ise bu durumda avukatınızdan bazı şeyler hakkında bilgi almalısınız. Çünkü bu durumda işler biraz daha değişebilir.

İlk olarak Tazminat Davası Örneği inceleyerek davaların gidişatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu dava açısından işinize yarayabilir. Maddi Tazminat Davası da aşağı yukarı diğer tazminat davalarıyla aynı şekilde işlemektedir.

Tüm Tazminat Davalarında avukatlarınız ile beraber hareket etmenizde fayda bulunmaktadır. Tazminat Avukatınız tüm bu işlemlerde size yardımcı olacaktır. Davalarınızda danışanlarınız olmaktan ve yanınızda bulunmaktan mutluluk duyacağız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak